Skocz do zawartości

Jak rozliczać kierowcę samochodu do 3, 5 tony

kierowca rozlicznie bez tacho rozlicznie kierowcy do3.5 t

wróć do serwisu Kadry Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Anna Śląsk

Guest_Anna Śląsk
  • Goście

Napisano 06 październik 2017 - 13:36

Witam, mam pytanie dotyczące kierowców do 3, 5 tony.
Od początku, pracowałam w firmie gdzie kierowcy jeździli samochodami dostawczymi do 3, 5 tonu bez tacho, jeździli po Polsce. Zazwyczaj były to trasy po okolicach /zaopatrzenie/, jednak raz na jakiś czas do konkretnych klientów, np. Bałystok - Warszawa - dwóch klientów - trasa zajmowała kierowcy jeden dzień, na drugi dzień bądź jakoś w bliskim terminie wolny jeden dzień. Pani rozliczająca tych kierowców rozpisywała im karty drogowe, oczywiście stan licznika rozpoczęcia jazdy, zakończenie, ilość kilometrów, przerwy, diety itp., następnie było to podawane na miesięczną ewidencje czasu pracy kierowcy.
Moje pytanie dotyczy tego czy trzeba to w taki sposób obliczać czy jest możliwość łatwiejsza, czy trzeba pilnować tych kilometrów - kart drogowych. Stanowisko tej Pani ma być wolne na pewien okres i nie ukrywam, że chce spróbować tam znowu ale raczej nie poradzę sobie z takim rozliczaniem.
Czytałam, że nie ma potrzeby prowadzenia kart drogowych oraz szczegółowej ewidencji czasu pracy ale jak to?? Jak to się przedstawia prawnie, podczas inspekcji?? Trzeba zmienić coś w umowach??
Proszę o pomoc
Pozdrawiam,

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kierowca, rozlicznie bez tacho, rozlicznie kierowcy do3.5 t

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych