Skocz do zawartości


Czy nalezy się 13 stka ?

trzynastka

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 05 październik 2017 - 07:34

Witam !

Czy nalezy sie 13 stka pracownikowi , który z koncem października przechodzi na emeryturę ? od 21 stycznia do 21 lipca przebywał na l4 (182 dni) .



#2 Guest_koss

Guest_koss
  • Goście

Napisano 05 październik 2017 - 08:16

Ustawa o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej.

 

Art. 2. 3; 3. Przepracowanie co najmniej 6 miesięcy warunkujących nabycie prawa do wynagrodzenia rocznego nie jest wymagane w przypadkach:
1) nawiązania stosunku pracy w trakcie roku kalendarzowego z nauczycielem i nauczycielem akademickim zgodnie z organizacją pracy szkoły (szkoły wyższej);
2) zatrudnienia pracownika do pracy sezonowej, jeżeli umowa o pracę została zawarta na sezon trwający nie krócej niż trzy miesiące;
3) powołania pracownika do czynnej służby wojskowej albo skierowania do odbycia służby zastępczej;
4) rozwiązania stosunku pracy w związku z:
a) przejściem na emeryturę, rentę szkoleniową albo rentę z tytułu niezdolności do pracy lub świadczenie rehabilitacyjne,

 

Według mnie ten zapis powoduje, że pracownikowi należy się prawo do "13"



#3 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19697 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 05 październik 2017 - 08:29

Witam !

Czy nalezy sie 13 stka pracownikowi , który z koncem października przechodzi na emeryturę ? od 21 stycznia do 21 lipca przebywał na l4 (182 dni) .

A mnie nurtuje pytanie: dlaczego nie można najpierw przeczytać przepisu, zanim się zada idiotyczne pytanie?

na które odpowiedź wynika wprost z przepisu, jak widać powyżej



#4 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 05 październik 2017 - 09:32

Przepraszam bardzo moim zdaniem to nie jest idiotyczne pytanie - wiem ze to wynika  z przepisu ale nurtuje mnie to chorobowe



#5 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19697 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 05 październik 2017 - 10:11

Przepraszam bardzo moim zdaniem to nie jest idiotyczne pytanie - wiem ze to wynika  z przepisu ale nurtuje mnie to chorobowe

No i co w/g ciebie ma z tym wspólnego chorobowe? Przecież nie musi przepracować 6 m-cy. :angry:

Chyba tylko to, ze nie będzie ten okres stanowił podstawy do naliczenia



#6 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19697 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 05 październik 2017 - 10:12

ale to juz wynika z zasad liczenia "13-ki" wiec pytanie raczej pozostaje idiotyczne ;)





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trzynastka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy