Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

okres wypowiedzenia

wróć do serwisu Kadry 82 odpowiedzi w tym temacie

#41 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 30 listopad 2017 - 13:42

A co masz napisane w umowie?

#42 Guest_Al

Guest_Al
  • Goście

Napisano 30 listopad 2017 - 18:01

W umowie właśnie jest zapis: "Strony zastrzegają sobie możliwość rozwiązania umowy zlecenia przez każdą ze stron z zachowaniem 2 tygodniowego wypowiedzenia"

#43 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 30 listopad 2017 - 18:19

No to składaj wypowiedzenie

#44 Guest_Al

Guest_Al
  • Goście

Napisano 30 listopad 2017 - 22:53

Czyli nie ma szansy na zerwanie umowy z dnia na dzień?

Słyszałam kiedyś od znajomej, że podobno w przypadku umowy zlecenie to tylko dobra wola pracownika gdy będzie jeszcze pracował w okresie wypowiedzenia, bo mógłby właściwie nie przyjść na drugi dzień do pracy. Czy orientuje się ktoś z doświadczenia ile w tym prawdy?

#45 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21724 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 30 listopad 2017 - 23:17

To źle słyszałeś, masz zapisy umowy to przestrzegaj ich

#46 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 01 grudzień 2017 - 16:36

Przestrzega się zapisów w umowie

#47 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14305 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 01 grudzień 2017 - 16:46

Czyli nie ma szansy na zerwanie umowy z dnia na dzień?

Słyszałam kiedyś od znajomej, że podobno w przypadku umowy zlecenie to tylko dobra wola pracownika gdy będzie jeszcze pracował w okresie wypowiedzenia, bo mógłby właściwie nie przyjść na drugi dzień do pracy. Czy orientuje się ktoś z doświadczenia ile w tym prawdy?

ale tu nie ma pracownika, jest zleceniobiorca

Szansa na "zerwanie umowy" może być , jeśli zleceniodawca wyraziłby zgodę na jej wcześniejsze zakończenie.

#48 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 01 grudzień 2017 - 17:31

Ale pytająca z dnia na dzień myslala o zerwaniu umoey bez konsultacji z elementami zleceniidawca

#49 Guest_Guest - nowy

Guest_Guest - nowy
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2017 - 20:37

No to Ja z nieco innej beczki, trochę trudniejszej... Chyba

Pracownik pracował kilka lat temu w spółce A na umowę o prace na czas określony około 4 lat.

07.01.2015 spółka A przekazała część załogi wraz z częścią zorganizowana przedsiębiorstwa spółce B.

Pracownicy nie zawierali ze spółka B nowych umów, Spółka B z mocy prawa stała się stroną umów o pracę z pracownikami, pracownicy tych umów nie wypowiedzieli.

Umowy ze spółką B będą wypowiadane, jako że były zawarte przed 22.02.2016, trwają nadal, są umowami na czas określony i miały przewidziany 2-tygodniowy okres wypowiedzenia, wszystkie maja 1-miesięczny okres wypowiedzenia. 

Do tego 2 pytania:

1. Jeśli spółka B wypowie pracownikowi umowę, to pracownik wracając do zatrudnienia do spółki A jaki będzie miał okres wypowiedzenia? Skoro po zmianach 22.02.2016 liczymy staż zakładowy, to czy osoby mające zakładowy staż pracy w spółce A (przed 07.01.2015) przekraczający 3 lata będą od razu miały 3-miesięczny okres wypowiedzenia?

2. Czy Jeśli minęły 3 lata od zatrudnienia w spółce A (miną 07.01.2018, to czy spółka A z takim pracownikiem może zawrzeć umowę o pracę na okres próbny? Mimo, że pierwotnie zawarta przed 07.01.2015 umowa nadal jeszcze trwa i nie została nigdy rozwiązana?

Ale mam prośbę

Konkretnie odpowiadamy z przytoczeniem przepisów, a nie coś w rodzaju 1 miesiąc i tak, "bo tak"...

#50 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 992 postów

Napisano 03 grudzień 2017 - 21:26

Guest_ola

Czytasz czasami KP?

PRZECZYTAJ ART 36 

#51 Guest_Guest - nowy

Guest_Guest - nowy
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2017 - 21:43

Tak jak pisałem, proszę o konkretne odpowiedzi. 

Olu, jeśli nie masz nic do powiedzenia w temacie, to daj się wypowiedzieć innym.

Najłatwiej jest każdemu napisać że ma czytać przepisy, ale nie zadeklarować się, nie wskazać swojego toku myślenia.

Tak dla Ciebie Olu...

Art 25, par. 3, pkt 2 KP nie wspomina o ustaniu stosunku pracy a o rozwiązaniu lub wygaśnięciu poprzedniej umowy o pracę, co chyba nie jest tym samym...?

Skoro jesteś takim fachowcem to poświęć proszę chwilkę i napisz co o tym myślisz...

Albo nie pisz, jeśli nie chcesz się konkretnie określić...

#52 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21724 postów

Napisano 03 grudzień 2017 - 21:56

Konkretów to można wymagać od opłaconego prawnika, tutaj każdy może pisać co chce.
Kto ma wstręt do czytania przepisów no to ma problem.

#53 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14305 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 03 grudzień 2017 - 22:06

"Olu, jeśli nie masz nic do powiedzenia w temacie, to daj się wypowiedzieć innym."

Gościu nowy - czytaj ze zrozumieniem 

Użytkownik coli pisze komentarz do Oli, która pytała kilka dni temu /komentarze są na poprzedniej stronie tego postu/, a nie do ciebie.   

#54 Guest_Guest - nowy

Guest_Guest - nowy
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2017 - 22:08

tak myślałem, dlatego na takich forach się nie rejestruję...

Szkoda gadać...

#55 Guest_olo

Guest_olo
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2017 - 22:15

1 m-c, w okresie wypowiedzenia "wchodzi" powyżej 6 m-cy

pomiędzy datą 22 maja 2017 r. (poniedziałek) a datą 16 listopada 2017 r. (czwartek) jest 178 dni co stanowi 5 miesięcy i 25 dni.wychodzą więc 2 tygodnie - w prawie pracy m-c ma 30 dni

#56 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14305 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 03 grudzień 2017 - 22:42

tak myślałem, dlatego na takich forach się nie rejestruję...

Szkoda gadać...

forum nie będzie płakać z tego powodu ...

#57 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 480 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 09:14

pomiędzy datą 22 maja 2017 r. (poniedziałek) a datą 16 listopada 2017 r. (czwartek) jest 178 dni co stanowi 5 miesięcy i 25 dni.wychodzą więc 2 tygodnie - w prawie pracy m-c ma 30 dni

Olo - nie rób zamieszania. 

Po raz:

W prawie pracy miesiąc nie ma 30 dni. W prawie pracy terminy liczy się (poza kilkoma wyjątkami) zgodnie z KC.

"Termin oznaczony w tygodniach, miesiącach lub latach kończy się z upływem dnia, który nazwą lub datą odpowiada początkowemu dniowi terminu, a gdyby takiego dnia w ostatnim miesiącu nie było - w ostatnim dniu tego miesiąca. Jednakże przy obliczaniu wieku osoby fizycznej termin upływa z początkiem ostatniego dnia." 

Zatem 6 miesięcy od 22 maja to 22 listopada. 

Po dwa:

Liczy się okres zatrudnienia (łącznie z okresem wypowiedzenia) zatem dwa tygodnie minełyby po 22 listopada a co za tym idzie pracownik pracuje ponad 6 miesięcy a co za tym idzie ma miesiąc wypowiedzenia. 

#58 Guest_janek

Guest_janek
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2018 - 10:24

A ja mam takie pytanie, pracuje w firmie od 6.10.2014 do 31.12.2017 miałem umowę, przedłużyli mi od 01 01 2018 na nieokreślony i chciałbym się teraz zwolnić to jaki obowiązuje mnie okres wypowiedzenia ??

#59 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21724 postów

Napisano 31 styczeń 2018 - 10:58

3 m-ce

#60 Guest_janek

Guest_janek
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2018 - 11:00

a można wiedzieć dlaczego 3 mc-e? jak to się liczy?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych