Skocz do zawartości


obowiązek przejścia na księgi rachunkowe


wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Ryszard

Guest_Ryszard
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2017 - 10:17

Witam. Zastanawia mnie następująca kwestia, mianowicie czy osobie fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, która miała obowiązek przejścia na początku roku na księgi rachunkowe, ale tego nie zrobiła, grożą jakieś konsekwencje, sankcje ze strony fiskusa?



#2 akwarius

akwarius

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 12 październik 2017 - 18:14

 
Kodeks karno-skarbowy Art. 60. § 1. Kto wbrew obowiązkowi nie prowadzi księgi,
podlega karze grzywny do 240 stawek dziennych.
 
Ustawa  o rachunkowości: Art. 77. Kto wbrew przepisom ustawy dopuszcza do:
 
nieprowadzenia ksiąg rachunkowych, prowadzenia ich wbrew przepisom ustawy lub podawania w tych księgach nierzetelnych danych, podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie.
 




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy