Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zadanie z zakresu leasingu operacyjnego

leasing operacyjny

wróć do serwisu Księgowość 29 odpowiedzi w tym temacie

#1 costam

costam

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 27 wrzesień 2017 - 10:00

I. Założenia:

1. Jednostka "X" zawarła umowę leasingu operacyjnego samochodu osobowego na 3 lata. Przedmiot umowy służy podstawowej działalności operacyjnej. Z umowy wynika obowiązek zapłaty opłaty wstępnej w kwocie: 20.000 zł + VAT: 4.600 zł oraz opłat podstawowych w wysokości:

Rok 1

Rok 2

Rok 3

Razem

60.000 zł + VAT: 13.800 zł

50.000 zł + VAT: 11.500 zł

40.000 zł + VAT: 9.200 zł

150.000 zł + VAT: 34.500 zł

4. Jednostka, zgodnie z polityką rachunkowości, do umów leasingu stosuje KSR nr 5, a koszty działalności podstawowej ujmuje na kontach zespołu 4.

Ktoś potrafi rozwiązać to zadanie ?

#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13957 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 27 wrzesień 2017 - 14:13

Może i ktos by potrafił, ale to twoje zadanie.

Przemyśl temat, może trzeba kierunek kształcenia zmienić ;)

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10997 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 wrzesień 2017 - 14:32

"Ktoś potrafi rozwiązać to zadanie ?" - a co w nim jest do rozwiązania ?

bo jakoś nie widzę pytania/polecenia

#4 costam

costam

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 18:11

Chodzi o zaksięgowanie powyższych operacji na odpowiednich kontach księgowań oraz m in. odpowiedniego rozliczenia VAT bo z tego co się orientuję to VAT zarówno od wartości inicjującej jak i ratach podstawowych powinien być rozliczany w proporcji 50% (samochód będzie używany do celów mieszanych i nie została złożona deklaracja VAT-26).

Koleżanko Zosia/Agnieszka - skoro to dla Ciebie takie proste to śmiało rozpisz to na kontach ale jakoś nie widziałem odpowiedzi z Twojej strony więc może nie wiesz i sama powinnaś zmienić swój fach.. dodam że irytują mnie ludzie na forum którzy zamiast udzielić odpowiedzi wpisują swoje emocjonalne dyrdymały...jak nie wiesz to nie odpowiadaj w tym temacie i tyle

#5 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13957 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 18:49

Odpowiadam w taki sposób ,na jaki mam ochotę, ale z pewnością nie mam ochoty robić zadania za leniwych matołków.
Guzik mnie interesuje czym ty się irytujesz.
Zamiast skamleć od kilku dni skup się na zadaniu, taki z ciebie będzie sumienny pracownik jak teraz uczeń.

#6 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13957 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 18:50

.....i nie jestem twoją koleżanką, za nic nie chciałabym nią być-nigdy!!!

#7 costam

costam

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 19:34

Ojej bo się rozpłaczę że nie będziesz moja koleżanką ;-)))))))))))))))))) i mówi to leniwy pracownik jednostki budżetowej - gdzie opierdalanie się, kawka i herbatka z koleżankami to chleb powszedni chyba nie wiesz jak wygląda prawdziwa praca w korporacjach ...amatorko. Znajdź sobie prawdziwą prace to może przestaniesz marudzić i się lenić

#8 costam

costam

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 19:35

....I daj sobie spokój już z tymi wywodami z poziomu gówniary z gimbazy

#9 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13957 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 20:19

No to masz buraku zadanie"na tacy".... zapomnij.
Ach, daj spokój z tą zazdrością,nigdy ci to nie wyjdzie, czego mi zazdrościsz...do nauki!!!!

#10 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13957 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 20:22

Ty wiesz jak wygląda praca w korporacjach??? Przecież nawet prostego zadania nie potrafisz rozwiązać :)))))
O mojej pracy możesz tylko marzyć.

To właśnie pokazałeś pokorę-żałosny ludziku.

#11 costam

costam

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 05:42

Żenująca i żałosna  jesteś smarkulo ;-) mam ci zazdrościć pracy i wiedzy ;-)? W budżetówce :-)? Wiedzy?:-)  Jakiej wiedzy Przecież nie masz pojęcia o tym o czym ja pisze bo jakbyś miała to byś się już dawno "pochwaliła" ;-)  A tak siedzisz i pierdzisz w stołek w swojej budżetówce pewnie księgując może 10 faktur  Vatowskich w kwocie brutto ;-)))))))))))) Przypominam ci jeśli nie rozróżniasz - ten dział forum jest nie dla księgowości budżetówki orlico mądrości ale dla rachunkowości finansowej...rozumiem jednak że różnicy nie dostrzegasz więc lepiej spadaj stąd i się po prostu nie wypowiadaj i zostaw pole dla osób mądrych a nie zabetonowanych w budżetówce

#12 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13957 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 08:34

No i dałeś popis swojej niewiedzy, brawo ty :P :P :P  chamstwa, lenistwa, gburowatości, ignorancji.

Nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz danych w moim profilu :lol:

Orle mądrości, fruwasz niczym gołąb ze swoją niewiedzą, a tak gwoli wyjaśnienia, ten dział Forum nie jest do douczania tępych uczniaków, jarzysz?

Interesująca interpretacja...........czy rachunkowość budżetowa nie jest rachunkowością finansową? zadaj to pytanie pani w szkole.

Szczerze? zmień szkołę

Nie licz na rozwiązanie tego zadania, nie lubimy tutaj takich nadętych chamów, ani nie spodziewaj się, że prowokacja w stylu  "jakbyś miała to byś się już dawno "pochwaliła"", odniesie skutek, przecież tu bywają ludzie inteligentni, przed kim się chwalić? przed czymś takim jak "costam"???

A smarkulą to ostatnio tak ze 30 lat temu ktoś mnie nazwał :wub:

#13 costam

costam

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 11:00

Widocznie to co zostało Ci 30 lat temu nadal Ci zostało do dziś. Orle mądrości i robienie z siebie omnibusa nie robią na mnie żadnego wrażenia. Jesteś zarozumiałym pachołkiem w trybikach rządowych tworów, a do tego uważasz że możesz pouczać innych ;-) Powiedziałem ci już raz : nie potrafisz tego rozwiązać a takie forum służy do tego aby ludzie wzajemnie rozstrzygali albo pewne spory prawne albo rachunkowe,. Ty tutaj istniejesz tylko po to by leczyć swoje kompleksy a mianowicie braku wiedzy i tego że do niczego w życiu nie doszłaś oprócz marnej księgowej w budżetówce. Nie mów "my" bo nie reprezentujesz tu wszystkich i nie wiem czemu nadałaś sobie prawo do tego. Spojrzałem na archiwum Twoich postów - ani razu z postów jakie zamieściłaś nie były rozwiązaniem problemu tylko taka denna nieudana  próba pokazania jaka to jesteś niby mądra a w rzeczywistości jesteś po prostu nadętym referentem księgowym w jakieś podrzędnej rządowym urzędzie. Gdybyś jak uwielbiasz to podkreślać jaką to ty  ukończyłaś szkołę(technikum ekonomiczne :-) ???) , jaką masz wiedzę i jaką naukę i jaką szkołę trafiłaś to nie tkwiłaś byś w takim czymś na zwykłym szeregowym stanowisku. I jak już wspomniałaś - nie znasz rozwiązania  - to spadaj z tego tematu i lecz sobie swoje kompleksy na innym wątku tego forum.  Nie zaśmiecaj go swoimi kompleksami że nic Ci w życiu nie wyszło, nikt Cię nie chce i tkwisz na tym samym stanowisku już ileś tam lat i żadna firma by Cię nie zatrudniła bo nadajesz się tylko do bycia urzędasem w pierdzi-urzędzie.

#14 costam

costam

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 11:02

A chamstwo i prostactwo to ty reprezentujesz - zresztą co się dziwić - typowy wsiowaty warszawiak (tzn nie z Warszawy ale pewnie z jakieś dziury ala Legionowo)

#15 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13957 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 11:28

No to się dowartościowałeś :P :P :P

Ubliżanie innym.....hmmmm, dobry sposób na podbudowanie ego? czy co tam sobie budujesz :D

Zdziwisz się ale mam takie prawo wypowiadać się w imieniu innych, nie tłumaczę, nie zrozumiesz. :lol:

Gdybyś jeszcze wiedział jak bardzo się mylisz pisząc o mnie, ale naprawdę nie interesuje mnie to.

Bierz się do tych zadań bo nawet zawodówki nie zaliczysz, a tych od kopania dołków mamy w kraju już w nadmiarze, zostanie ci rola pakowacza w GB.

Nawet "marnym księgowym" na KPiR nie będziesz.

Nie bierz tego świństwa, bo agresywny po tym jesteś, zmień psychiatrę, ten źle diagnozę ci postawił.

Wróć tu jak zrobisz zadanie, (popatrz chole....ra jakoś nikt nie chce ci go rozwiązać, widocznie Forum nie służy do tego co myślisz) sprawdzę, czy dobrze :P

marnujesz du...pku czas.

Już nawet przestało mnie bawić dyskutowanie z idiotą.

#16 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13957 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 11:31

"..jakieś podrzędnej rządowym urzędzie.."....... :P :P :P a naucz ty sie właściwej nomenklatury i struktury organizacyjnej kraju, tego TEŻ nie potrafisz :lol:

#17 costam

costam

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 13:11

Wiesz jak ktoś jest zablokowany umysłowo jak ty to myśli że gospodarkę tego kraju nakręcają spółki skarbu państwa, jednostki budżetowe itd . Otóż widzisz "geniuszu" to prywatne firmy i korporację nakręcają koniunkturę tego kraju i gówno mnie obchodzi twoja nomenklaturą typu że księgujesz cokolwiek pod kątem dział, rozdział i paragrafu a jeśli już coś wychodzi poza zakres podatkowy gdzie  wiadomo że vat i jego zagadnienia to może 1% wszystkiego i to że dla ciebie wydatek to to samo co koszt to masz rzeczywiście rację, powinnaś kopać doły. Przecież jakbyś poszła do jakiejkolwiek spółki i by usłyszeli twoje wywody na temat księgowości to by cię po prostu wyśmiali i co najwyżej by wyrazili swoje współczucie dla ciebie Przecież jakbyś trafiła spółki prawa handlowego to byś sie przeraziła samym planem kont i była szarą myszką, zresztą i tak tam nigdy nie trafisz bo takie tępole trafiają właśnie do takich dziur jak ty.  co do mojej wiedzy to proponuje ci kiedykolwiek zaznajomić się  z takimi zagadnieniami jak rozliczenie produkcji, zmiana stanu produktu/ dodatnie i ujemne różnice przejściowe i rezerwy. Takie pojęcie na pewno ci nie są znane bo za tępa jesteś na takie sprawy jak podatki czy prawdziwe wpisy w księdze głównej. 

notabene - skoro jesteś takim orłem księgowości to czemu pracujesz w budżetówce ;-) ? Taka przecież mądra to może na biegłego pójdziesz ? ;-))))))))))) A tak siedzisz i gnijesz w tym samym bez żadnej możliwości pójścia gdzie indziej - pierdzisz w urzędniczy stołek i pierdzieć będziesz do końca zycia. Nie rozśmieszaj mnie tą próbą stworzenia takiej mglistej atmosfery jaką to wiedzę posiadasz bo powtórzę to po raz e-nty skoro byś wiedziała już dawno byś coś w tym temacie sensownego napisała. Musisz jednak zaleczyć swoją niewiedze durnymi postami, wiesz kompleksy to rzeczywiście się leczy u psychiatry i na pewno by się Tobie przydał. 

Uwaga Panie i Panowie!

- oto ujawnił nam się nam na forum geniusz księgowy który poprzez swoja skromność pracuje w jednostce budżetowej a chyba powinna być profesorem na uniwersytecie w katedrze rachunkowości lub może powinien pójść na ministra finansów. z każdym kolejnym postem kompromitujesz się zresztą nie mam zamiaru już ci odpisywać bo pisać można do KOGOŚ mądrego a nie do NIKOGO i tępego. Ta próba zrobienia z siebie gwiazdy to może łapie ludzi na twoim poziomie inteligencji. Wiesz, a może jesteś gwiazdą , taką supernowa która po eksplozji zamienia się w czarną dziurę w tym przypadku czarną dziurę wiedzy. I raz jeszcze powtórzę - idź się babraj ze swoimi kompleksami w dziale rachunkowość budżetowa - tutaj nic nie masz do gadania bo na niczym się nie znasz.

#18 costam

costam

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 13:14

I zrozum dziewczynko - moja pensja i wiedza to przynajmniej 6-krotność  twojej pensji i wiedzy. Tego jednak nie doświadczysz bo poszłaś w swoim życiu zawodowym  po najmniejszej linii oporu czyli dostajesz pensje z naszych podatków bo tępolu jeden jednostka budżetowa nawet nie generuje zysków...ale Ty przecież genialna jesteś ;-)

#19 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13957 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 13:39

"............moja pensja i wiedza to przynajmniej 6-krotność  twojej pensji i wiedzy............"

Podsumowanie profilu buraka - epatowanie kasą :lol: :lol: :lol:

Zrób z niej użytek, opłać psychiatrę.

Na zakończenie: żeby znaleźć się tu, gdzie teraz jestem ja, trzeba większej wiedzy niż ci się wydaje, widać, ze nie masz bladego pojęcia o czym mowa, ty znasz tylko inwektywy i wulgarne słowa, taka to twoja obrona, cham zawsze tak się broni.

Jak ty w majtki siusiu robiłeś, to ja już w spółkach pracowałam, spróbuj zdać egzamin w KSAP to porozmawiamy.

A pisanie w stylu "....skoro byś wiedziała już dawno byś coś w tym temacie sensownego napisała....." nikogo nie zmobilizuje do rozwiązania ci zadania.

Nie dziwi cie to, że jakoś nie ma chętnych?

#20 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13957 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 13:41

....a i dla twojej wiedzy dodam: korzystasz z moich porad, jeśli czytasz poradniki w zakresie rachunkowości.......ale czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem??? chyba jednak nie. :P

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: leasing operacyjny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych