Skocz do zawartości

sprzedaż dla kienta z Niemiec - co z fakturą?

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Mirek

Guest_Mirek
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2017 - 13:58

Dzień dobry, mam problem dotyczący dokumentacji sprzedaży, otóż od niedawna prowadzę sklep internetowy i sprzedaję nie tylko dla klientów z Polski. Obecnie mam klienta z Niemiec (osobę fizyczną). Czy wystarczy, że takiej osobie wystawię tylko zwykły paragon za zakup, czy należy koniecznie także wystawić fakturę?

#2 rozali33

rozali33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 133 postów

Napisano 27 wrzesień 2017 - 10:58

Co do faktury to nie pomogę, ale jeśli sprzedajesz swoje towary także klientom z Niemiec, to popatrz na ofertę Goglobal24. Tutaj https://goglobal24.pl/ masz wszystkie szczegóły. Pomagają w sprzedaży na rynkach zagranicznych. Transportują towary, magazynują, dostarczają narzędzia do obsługi zamówień i dużo więcej. Rzuć okiem, myślę, że Ci się to przyda.

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11355 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 wrzesień 2017 - 21:59

"Czy wystarczy, że takiej osobie wystawię tylko zwykły paragon za zakup, czy należy koniecznie także wystawić fakturę?" - z tego co wiem nie ma obowiązku wystawiania faktur dla osób fizycznych bez dg.

#4 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 23 październik 2017 - 13:50

Witam, w informacji podatkowej otrzymałam informację że musi być Faktura, jednak ja zastanawiam się w jakiej walucie mam ją wysatwić w PLN czy EUR ? Tutaj mam kolejny problem do takiej faktury najlepiej wystawić pargon ale jeżeli będzie w walucie obcej juz paragonu nie wystawię to jak ją wtedy zaksięgować?? Jako sprzedaż detaliczną??

#5 totwoj8

totwoj8

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 październik 2017 - 15:59

Mi się wydaje, że to jest kwestia dla specjalisty. Dzięki temu można sobie oszczędzić bardzo wielu trudności.

Sufit nie jest po to, żeby ludziom dostarczać rozrywki.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych