Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiar urlopu wypoczynkowego - od kiedy 26 dni

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515518 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 11:25

Wymiar urlopu wypoczynkowego uzależniony jest od ogólnego stażu pracy i wykształcenia. Zgodnie z Kodeksem pracy wymiar urlopu wynosi 20 albo 26 dni. Kiedy pracownik nabędzie prawo do 26 dni urlopu?

Powrót do artykułu: Wymiar urlopu wypoczynkowego - od kiedy 26 dni

#2 Guest_Niuśka

Guest_Niuśka
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2017 - 11:25

Witam. Pracodawca nie policzył mi 26 dniowego urlopu wypoczynkowego, ponieważ nie dostarczyłam ostatniego świadectwa pracy, z którego wynikało, iż mam prawo do 26 dni urlopu. Czy ma to tego prawo? Jest to uregulowane prawnie ? Kto ma obowiązek dopilnowania tego ? Wypełniając kwestionariusz osobowy wpisałam cały przebieg zatrudnienia. Wydaje mi się, że dostarczyłam wszystkie dokumenty. Więc pewnie część moich dokumentów "przepadła". Przez to straciłam w sumie 8 dniu urlopu za poprzedni i obecny rok. Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2017 - 11:24

Witam. Pracodawca nie policzył mi 26 dniowego urlopu wypoczynkowego, ponieważ nie dostarczyłam ostatniego świadectwa pracy, z którego wynikało, iż mam prawo do 26 dni urlopu. Czy ma to tego prawo? Jest to uregulowane prawnie ? Kto ma obowiązek dopilnowania tego ? Wypełniając kwestionariusz osobowy wpisałam cały przebieg zatrudnienia. Wydaje mi się, że dostarczyłam wszystkie dokumenty. Więc pewnie część moich dokumentów "przepadła". Przez to straciłam w sumie 8 dniu urlopu za poprzedni i obecny rok. Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź.

Absolutnie Twoim obowiązkiem jest dostarczyć dokumenty potrzebne do wyliczenia urlopu. Pracodawca kseruje oryginały i oddaje je pracownikowi, a kopie zostawia sobie, tak więc raczej trudno mówić o ich zagubieniu. Urlop przepada dopiero po 3 latach, więc po dostarczeniu świadectwa pracy, będziesz mogła go wykorzystać zarówno za ubiegły rok, jak i za bieżący.Nie wystarczy wypełnienie kwestionariusza, bo w nim możesz sobie wpisać co zechcesz, musisz ten wpis poprzeć odpowiednimi dokumentami.

#4 Guest_Niuśka

Guest_Niuśka
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2017 - 08:07

Dziękuję za odpowiedź. A czy zaległy urlop za poprzedni rok, jeżeli pracodawca mi doliczy do bieżącego urlopu, będę musiała wykorzystać do 30 września br., czy może zrobić  "korektę" do urlopu i zaliczyć mi te dni z zaległego urlopu do już wykorzystanego?

#5 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2017 - 08:16

W pierwszej kolejności wykorzystuje się urlop zaległy, więc powinien wykorzystany już urlop zaliczyć do tego zaległego.

#6 paulanka

paulanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 83 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 12:14

Dokładnie, najpierw korzysta się z urlopu zaległego.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych