Skocz do zawartości

Zdjęcie

korekta faktur poprzedniego roku in minus

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 MARTA6257

MARTA6257

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 11 wrzesień 2017 - 12:10

proszę o pomoc - otrzymałam korektę faktury dotyczącą sierpnia 2016 r. - wyzerowana została pierwotna faktura i wystawiona nowa, poprawna pomniejszona o kwotę 500 zł. w sumie mam dwie faktury. będę wnioskować o zwrot tej różnicy i wiem że muszę odprowadzić to na dochody... czy słusznie? mam wątpliowści o sposobie dokonania korekty przez dostawę, wolałabym żeby została wystawiona jedna faktura in minus ale z tego co się dowiedziałąm nie mają takiej możliwości... help!

#2 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2917 postów
  • LokalizacjaCentrum Polski-jednostka budżetowa

Napisano 11 wrzesień 2017 - 12:30

czyli dostałas fakturę korektę plus fakturę prawidłową  jeżeli tak to  korektę faktury pierwotnej  za 2016 rok zaksięgować na dochody i napisać pismo o jej całkowity zwrot, nowa fakturę zapłacić w całości z bieżących wydatków

#3 MARTA6257

MARTA6257

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 11 wrzesień 2017 - 13:22

tak dostałam dwie faktury dokładnie tak jak piszesz Gabi... a nie mogłabym persaldem jakoś tego zrobić żeby nie płacić prawidłowej faktury z budżetu tegorocznego? nie mam możliowści odzyskania tych zwróconych środków do jednostki nadrzędnej tytułem zwrotu z lat ubiegłych

#4 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2917 postów
  • LokalizacjaCentrum Polski-jednostka budżetowa

Napisano 11 wrzesień 2017 - 13:26

no niestety ale u mnie to nie przechodzi mamy zwracać w całosci dochody i płacić z bieżących ale mozesz napisać do jednostki nadrzędnej pismo o zwiększenie planu na wydatkach przedstawiając problem

#5 MARTA6257

MARTA6257

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 11 wrzesień 2017 - 13:31

Gabi, a gdybym dostała korektę in minus tylko z tą kwotą do zwrotu czyli storno częściowe a nie całkowite wówczas oddaję na dochody tylko tą różnicę?

#6 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14680 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 14 wrzesień 2017 - 08:01

TAK

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych