Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiana imienia i nazwiska


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 672007 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 13:29

Imię i nazwisko to dobro osobiste człowieka, które ze względu na swój charakter, podlega ochronie prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach. (art. 23 KC). Jeśli ta osobista, identyfikująca nazwa nie odpowiada osobie będącej jej właścicielem, możliwe jest dokonanie zmiany. Regulacje systematyzujące procedurę zmiany imienia i nazwiska odnaleźć można wówczas w prawie administracyjnym – sprawdź kto i kiedy jest do tego uprawniony.

Powrót do artykułu: Zmiana imienia i nazwiska

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2017 - 13:29

Źle kojarzące się imię lub nazwisko może być zmorą nie tylko w dzieciństwie, ale przeszkadzać w całym życiu. Dobrze dowiedzieć się, że jest możliwość zmiany oraz, że procedura ta nie jest skomplikowana, z wnioskiem należy wystąpić do kierownika urzędu stanu cywilnego.

#3 Guest_Chris

Guest_Chris
  • Goście

Napisano 27 maj 2019 - 12:01

Jesli posiadam obywatelstwo innego kraju ( Wielka Brytania ) i w tym kraju, zgodnie z lokanym prawem, zmienilem imie i nazwisko na angielskie ( posiadam bardzo trudne do wymowienia imie i nazwisko, przysparzalo mi to bardzo duzo problemow ) - czy moge zmienic imie i nazwisko w Polsce na podstawie iz nowe imie i nazwisko jest uzywane zgodnie z prawem kraju ktorego obywatelswo takze posiadam ?Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych