Skocz do zawartości

Zdjęcie

Niecaly rok pracy

Urlop wypoczynkowy Polowa etatu Przerwa w pracy Umowa zlecenie

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Niepewna

Niepewna

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 wrzesień 2017 - 07:13

Witam serdecznie,moj problem przedstawia się następująco:
- w roku 2015 przez okres 10miesiecy (do listopada 2015) pracowałam w oparciu o umowę o pracę na pół etatu.
- w grudniu 2015 nie pracowałam
-od stycznia 2016 do marca 2017 byłam zatrudniona w oparciu o umowę zlecenie
- od 20go marca 2017 zaczęłam pracę znowu w oparciu o umowę o pracę (¾etatu z dopełnieniem do całego etatu)
No i tu pojawia się problem. Zauważyłam, iż kadrowa nalicza mój urlop w wymiarze 1,66 dnia na miesiac. Czy jest to prawidłowe, czy to jednak jakieś niedopatrzenie z jej strony? Z tego jak rozumiem kodeks wynika, że prawo do kolejnych urlopów pracownik nabywa w każdym następnym roku kalendarzowym. Jak to się dokładnie przedstawia. Chciałabym wiedzieć, zanim pójdę do biura. Z góry dziękuję za odpowiedź.

#2 Guest_Ofka

Guest_Ofka
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2017 - 07:31

Niedopatrzenie (chyba że kadrowa nie dostała twojego świadectwa pracy z 2015 roku- musi je mieć żeby prawidłowo liczyć urlop). 1,66 / mc miałaś naliczane w 2015 roku. Teraz powinnaś mieć 13 dni tj. 104 hI od tej puli godzin powinien się odliczać urlop w takim wymiarze w jakim powinnaś  pracować danego dnia czyli np. jeśli pracujesz po 6 h codziennie to z każdym dniem urlopu odlicza się 6 h. 

(Zakładam że masz umowę co najmniej do końca roku). 

#3 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8732 postów

Napisano 01 wrzesień 2017 - 08:00

pierwsza praca dot tylko 2015 roku i urlop nalezny byl po każdym m-cu pracy;

w 2017 za okres III-XII = 13 dni = 104 godziny -> urlop rozliczany jest w godzinach

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Urlop wypoczynkowy, Polowa etatu, Przerwa w pracy, Umowa zlecenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych