Skocz do zawartości

Zdjęcie

czas pracy w praktyce zawodowej

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 LothX

LothX

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 sierpień 2017 - 08:30

Mój gabinet, jak i większość innych, w ciągu tygodnia pracuje zarówno rano i po południu. Wymóg NFZ w tym zakresie mówi nawet, by przyjęcia odbywały się minimum 2 razy w ciągu tygodnia do godziny 18:00. W rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, jestem podmiotem wykonującym działalność leczniczą ( praktyka zawodowa).

Do tej pory wydawało mi się, że mogę asystentkom rozplanować czas pracy równoważny, tzn. :

pon 07:30 - 14:00 ( 6,5 h)

wt 13:00 - 19:00 ( 6h)

śr 08:00 - 20:00 (12 h)

czw 07:30  - 14:00 (6,5h)

pt 07:30 - 14:30 ( 7h)

Mimo, że nie jestem podmiotem leczniczym, asystentce, przy całym etacie, rozplanowałem godzinowo 38h na tydzień. Natomiast mam wątpliwości co do zapisów odnoszących się do:

1. równoważny czas pracy - w mojej sytuacji praca jest ustalona w stałych godzinach. Czy w takim przypadku w ogóle można mówić o równoważnym czasie pracy, skoro harmonogram ustalony jest na stałe? Czy nie jest to planowanie godzin nadliczbowych w środy ?

2. doba pracownicza - godziny pracy rozpoczynają się o różnych porach w różnych dniach - czy w takim przypadku nie przekraczam dobowych wymiarów czasu pracy ?

Z przepisów, do których dotarłem, wynikałoby, że aby być w zgodzie z KP i NFZ, musiałbym pracować od poniedziałku do środy rano, a w czwartek i piątek po południu, co z kolei jest nie do zaakceptowania przez pracowników, podobnie jak sytuacja, w której miałbym dwie asystentki pracujące na zmiany- tydzień po południu i tydzień rano. Jak w takiej sytuacji prawidłowo ustalić harmonogram w zgodzie z przepisami i jak ująć to od strony kadrowej?

#2 LothX

LothX

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 sierpień 2017 - 06:07

ponawiam zapytanie. ewentualnie proszę o wskazanie miejsca, gdzie mógłbym uzyskać pomoc w tym temacie. Pisałem maila o odpłatne rozpatrzenie problemu do infora, ale mi odmówiono,

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych