Skocz do zawartości


Dni wolne - opieka nad dzieckiem


wróć do serwisu Sektor Publiczny 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2017 - 12:11

Czy rodzice mogą korzystać z dni/godzin wolnych na opiekę nad dzieckiem po połowie? Czy mama i tata mogą wziąć opiekę nad dzieckiem tego samego dnia (na rozpoczęcie roku szkolnego)



#2 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2017 - 13:04

Nie można dzielić opieki z art. 188 na dwoje rodziców, art. 189(1) kp - jeżeli oboje rodzice są uprawnieni, z uprawnień może korzystać jedno z nich.



#3 paulanka

paulanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 14:02

Z opieki może korzystać tylko jeden z rodziców i powinien to zgłosić pracodawcy na początku roku (w sensie: nie podać datę, lecz przekazać informację, czy to my korzystamy z z opieki, czy drugi rodzic).



#4 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14524 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 15 wrzesień 2017 - 14:04

Z opieki może korzystać tylko jeden z rodziców i powinien to zgłosić pracodawcy na początku roku (w sensie: nie podać datę, lecz przekazać informację, czy to my korzystamy z z opieki, czy drugi rodzic).

nie małpuj tych wpisów, zwłaszcza po m-cu





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych