Skocz do zawartości


kara umowna


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2017 - 06:18

Witam!

 

Czy w przypadku kiedy otrzymałem karę umowną za niewykonanie umowy w terminie, będę mógł o tę kwotę pomniejszyć swój dochód? 

 

pozdrawiam :)



#2 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11343 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 sierpień 2017 - 21:19

wg mnie taka kara nie jest kup



#3 akwarius

akwarius

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 12 październik 2017 - 18:49

nie można niestety

CIT

Art. 16. 1. Nie uważa się za koszty uzyskania przychodów:

22) kar umownych i odszkodowań z tytułu wad dostarczonych towarów, wykonanych robót i usług oraz zwłoki w dostarczeniu towaru wolnego od wad albo zwłoki w usunięciu wad towarów albo wykonanych robót i usług;

 

PIT

Art. 23. 1. Nie uważa się za koszty uzyskania przychodów:

 

19) kar umownych i odszkodowań z tytułu wad dostarczonych towarów, wykonanych robót i usług oraz zwłoki w dostarczeniu towaru wolnego od wad lub zwłoki w usunięciu wad towarów albo wykonanych robót i usług;

 

 

http://accteka.pl





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych