Skocz do zawartości


Zdjęcie

L-4 po rozwiązaniu stosunku pracy

praca zus l-4 stosunek pracy koniec

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Monia...

Monia...

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 07 sierpień 2017 - 23:23

Witam,

Mam pytanie co znaczy stwierdzenie: „Za okres po ustaniu tytułu ubezpieczenia chorobowego (po rozwiązaniu umowy) zasiłek chorobowy nie przysługuje osobie, która jest uprawniona do zasiłku dla bezrobotnych”. Co  znaczy stwierdzenie „ jest uprawniona”?  Czy to znaczy ze jeśli już  pobiera zasiłek dla bezrobotnych to nie może starać o wypłatę zasiłku chorobowego?  Czy może oznacza to, ze jeśli spełnia wszystkie wymogi aby ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych ( ale  jeszcze się o niego nie ubiegała) to i tak to już blokuje taką osobę  aby moc uzyskać wspomniany wyżej zasiłek chorobowy ?

Pytam bowiem pracodawca rozwiązał z Panem X umowę 10 dni temu (likwidacja zakładu pracy).  Dziś Pan X był u lekarza i otrzymał zwolnienie lekarskie. Proszę o informację czy jeśli Pan X będzie  nieprzerwanie na zwolnieniu lekarskim powyżej 30 dni to będzie  mu przysługiwać zasiłek chorobowy ?  Pan X nie rejestrowała się jeszcze w Urzedzie pracy od momentu zakończenia stosunku pracy ale wie, ze jak się zarejestruje to otrzyma zasiłek dla bezrobotnych. 

 

Mam jesczez pytanie : Zwolnienie lekarskie po ustaniu stosunku pracy na kogo powinno być wystawione?#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2017 - 12:05

Tak, będzie przysługiwał zasiłek chorobowy w tym przypadku. Musi być co najmniej 30 dni zwolnienia ( nie musi na jednym blankiecie, ale musi być ciągłość zwolnień).Zwolnienie lekarz wystawia na były zakład pracy, a trzeba je zanieść do ZUS wraz z wypełnionym drukiem z-10 Będąc na zwolnieniu lekarskim nie można zarejestrować się jako bezrobotny w urzędzie pracy.Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: praca, zus, l-4, stosunek pracy, koniec

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych