Skocz do zawartości

niestawienie się w terminie na odbycie kary za alimenty

wróć do serwisu Sektor Publiczny 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Edyta

Guest_Edyta
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2017 - 05:15

Dzień dobry! Nie wiem czy dobrze znalazłam formularz żeby dowiedzieć się w spawie narzeczonego. Otóż narzeczony ma córkę z poprzedniego związku i ma zasadzone alimenty które są wypłacane przez fundusz a on ma komornika który nie ma jak ściągać długu ponieważ narzeczony pracuje bez umowy tzw na czarno. Była sprawa o uchylanie się od płacenia i zapadł wyrok na odrobienie prac społecznych po 20 godz miesięcznie przez 4 miesiące lub pozbawienia wolności. Narzeczony odrobił tylko Większą połowę i znów odbyła się sprawa w sądzie po której dostał 1 miesiąc odsiadki list z terminem się zgłoszenia do więzienia przyszedł a termin był na 15.05.17r. Narzeczony nie wstawił się ze względu na pracę w delegacji która miała być do 15.07.17r lecz się przeciągała o miesiąc czasu. W tracie jego delegacji był dzielnicowy u mnie któremu powiedziałam że wstawi się w połowie Lipca bo jest na delegacji a przez ten czas co będzie siedział ja muszę z dwójka dzieci za coś żyć i opłaty zrobić . Ale lipiec minął a narzeczony nadal nie wrócił bo się przebiegło a dzielnicowy nie wie o tym.
I teraz się chciałam spytać czy grozi coś mu za nie wstawię się w terminie do więzienia (dodatkowy wyrok )a nie ma możliwości udokumentować że był w pracy ?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2017 - 10:23

Prawdopodobnie dołożą mu jeszcze trochę do odsiadki, ale nie pytaj ile, bo to sąd zadecyduje.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych