Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przerwa w pracy na palenie papierosa

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515593 postów

Napisano 12 lipiec 2017 - 02:07

Pracownicy palący papierosy często oddają się nałogowi również w godzinach pracy. Towarzyszy temu „robienie sobie” przez nich dodatkowych przerw w pracy. W związku z tym powstaje pytanie, czy przepisy prawa upoważniają pracowników do „przerw na papierosa”?

Powrót do artykułu: Przerwa w pracy na palenie papierosa

#2 Guest_Pracuś

Guest_Pracuś
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2017 - 02:07

Palę tylko w pracy,dzięki temu mam dodatkową płatną przerwę 10x10min=1,40+30min przerwy śniadaniowej 2,10.Szef łaski nie robi,szef udaje że placi ja udaje że pracuje. Pozdrawiam wszystkich palaczy.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2017 - 10:51

Przydałoby się więcej przerw w pracy. Naukowo udowodnione jest, że praca przez 8 godzin jest nieefektywna. Bez przesady, że przez te 5 minut, w ciągu całego dnia powiedzmy 20 minut, się góry przeniesie.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2017 - 11:33

Muszę Państwa zaskoczyć. W naszym zakładzie każde wyjście na "pqapieroska" jest odliczane od czasu pracy. Palacz wychodząc do palarni musi się odbić przepustką. Każdą najmniejszą minutkę (oprócz przerwy należnej pracownikowi) muszę pracownikowi wyliczyć. Oczywiście kiedyś wydawało mi się to bez sensu bo przecież "w ciągu całego dnia powiedzmy 20 minut, się góry przeniesie. " 

Moi pracownicy potrafią w ciągu miesiąca spędzać nawet 16h na papierosku! (dot. 1 osoby) to są dwa dni wolne w ciągu miesiąca .... ile mógłby w tym czasie wyprodukować materiałów?

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2017 - 20:54

A ile jest osób niepalących ,które udają ,że pracują .Miałam praktyki w przedszkolu,dwie panie ;jedna nauczycielka,druga pomoc nauczycielki w czasie leżakowania siedziały przy biurku nie robiąc nic.Rozumiem nauczycielka odpowiada za dzieci ,a pomoc jest tylko do pomocy.Leżakowanie trwa ok.1,5 godziny X5 5=7,5x20=150 godzin miesięcznie.

#6 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14541 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 lipiec 2017 - 21:25

A ile jest osób niepalących ,które udają ,że pracują .Miałam praktyki w przedszkolu,dwie panie ;jedna nauczycielka,druga pomoc nauczycielki w czasie leżakowania siedziały przy biurku nie robiąc nic.Rozumiem nauczycielka odpowiada za dzieci ,a pomoc jest tylko do pomocy.Leżakowanie trwa ok.1,5 godziny X5 5=7,5x20=150 godzin miesięcznie.

Chyba z liczenie jesteś na bakier :)

#7 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14541 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 lipiec 2017 - 21:25

Liczeniem*

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0