Skocz do zawartości

Wniosek o pit-11

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2017 - 13:41

Pracownik, który został zwolniony, przysłał na maila prośbę o wydanie pit-11, od kiedy liczyć ustawowe 14 dni na wydanie takiego wniosku? Wtedy kiedy złoży wniosek papierowo (przyśle pocztą) czy od daty maila z prośbą o wydanie takiego wniosku?

#2 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3233 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 19 czerwiec 2017 - 14:00

14 dni liczy się od dnia złożenia  wniosku przez pracownika.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2017 - 14:30

Ale rozumiem, że złożenia wniosku papierowo czy mail wystarczy? Pracuje w biurze rachunkowym, pracodawca otrzymał prośbe na maila od pracownika o wydanie pit-11, jednak w tym czasie był na urlopie, za 3 dni mija termin 14 dni od daty wysłania prośby i nie wiem czy napisać do pracownika, żeby złożył ten wniosek papierowo?

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10631 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 19 czerwiec 2017 - 19:13

Bez przesady z tymi formalnościami, szkoda papieru na te wnioski. Wg mnie mail do pracodawcy w zupełności wystarczy, bo też może być formą wniosku pisemnego.

A nawet jak zrobisz PIT-11 trochę później, to przecież świat się nie zawali. Zresztą masz jeszcze 3 dni, to przecież wiele pitów  mogłabyś wystawić. 

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2017 - 21:27

A są jakieś kary za nie dotrzymanie terminu 14 dni? Ja wiem, że mogłabym ten pit wydać od razu, ale bardziej chodzi o to, aby trochę pomęczyć pracownika. Niestety pracodawca i nasze biuro miało z nim wiele nieprzyjemności, próbował na każdym kroku znaleźć na nas haczyk, oczywiście nie udało się, ale zmarnowaliśmy przez tego człowieka wiele czasu, więc chciałabym go teraz trochę "pomęczyć".

#6 larysa.

larysa.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 999 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 07:49

A są jakieś kary za nie dotrzymanie terminu 14 dni? Ja wiem, że mogłabym ten pit wydać od razu, ale bardziej chodzi o to, aby trochę pomęczyć pracownika. Niestety pracodawca i nasze biuro miało z nim wiele nieprzyjemności, próbował na każdym kroku znaleźć na nas haczyk, oczywiście nie udało się, ale zmarnowaliśmy przez tego człowieka wiele czasu, więc chciałabym go teraz trochę "pomęczyć".

Bardzo profesjonalne zachowanie.

Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych