Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

koniec umowy a ekwiwalent za urlop

urlop ekwiwalent koniec umowy

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2017 - 10:20

witam

mam taki problem mianowicie 30.06.2017r. kończy mi się umowa o pracę, mam 15 dni niewykorzystanego urlopu. 5 za stary rok (byłam zatrudniona od 01lipca 2016 więc według moich obliczeń należało mi się 10 dni do grudnia, wykorzystałam 4 dni w styczniu, 1 dzień wykorzystam 16.06., więc zostaje 5 dni) oraz 10 dni za rok 2017r. chciałabym się dowiedzieć jak to jest z ekwiwalentem za niewykorzystany urlop w przypadku końca umowy, czy pracodawca ma obowiązek mi go wypłacić z końcem umowy? i na podstawie jakiego artykułu? (jest z nim ciężko się dogadać więc proszę o konkrety żebym mogła mu w razie czego przedstawić odpowiednie paragrafy) dodam iż nie chcę z nim podpisywać kolejnej umowy i jak to jest konkretnie w takim przypadku



#2 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21737 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 05 czerwiec 2017 - 10:25

Jeszcze do końca umowy może cię wysłać na urlop i będzie miał do tego prawo.

Jeśli nie, to powinien wypłacić ci ekwiwalent w ostatnim dniu zatrudnienia.

Sąd Najwyższy. w uzasadnieniu wyroku z 29 marca 2001 r. (sygn. akt , OSNP 2003/1/14) podkreślił, iż prawo pracownika do ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany w całości lub części urlop wypoczynkowy powstaje w dniu rozwiązania umowy o pracę - zdarzenia uniemożliwiającego realizację prawa do urlopu wypoczynkowego w naturze (art. 171 § 1 K.p.). W tym też dniu prawo do urlopu w naturze przekształca się w jego pieniężny ekwiwalent.



#3 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2017 - 12:23

tak, wiem, ze ma prawo wysłać mnie na urlop ale raczej tego nie zrobi, ponieważ nie będzie komu pracować w tym czasie. dziękuję za paragraf. a jeszcze takie pytanie jeśli nie wypłaci ekwiwalentu ostatniego dnia pracy czy należą się z tego jakieś odsetki? pytam ponieważ mam przeczucie że moze robić z tego problemy poniewaz nawet z wypłatą wynagrodzenia robi problemy. do tej pory nie dostałam reszty za miesiąc maj a powinnam była dostać do ostatniego maja. a i z tego co wiem na wystawienie świadectwa pracy ma tydzień tak?



#4 Edzia

Edzia

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 05 czerwiec 2017 - 13:13

tak 





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop, ekwiwalent, koniec umowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych