Skocz do zawartości

Zdjęcie

Regulamin Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych krok po kroku

wróć do serwisu Kadry 18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515598 postów

Napisano 04 czerwiec 2017 - 18:02

Instytucja Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych jest bardzo wygodnym narzędziem pracodawcy. Ze względu na możliwość uregulowania większości kwestii w wewnętrznym regulaminie stanowi bardzo elastyczny sposób zaspokojenia potrzeb socjalnych pracowników. W jaki sposób utworzyć Regulamin Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych?

Powrót do artykułu: Regulamin Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych krok po kroku

#2 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2017 - 18:02

Witam, czy pracodawca musi udostępnić regulamin ZFŚS? Niestety w moim miejscu pracy nikt nie wiem jak on wyglada i co przysługuje pracownikom... Nie mogę zapytać w prost przełożonego bo wiem że skończy się to wypowiedzeniem umowy ze strony pracodawcy...

#3 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14677 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 04 czerwiec 2017 - 18:21

Nie przesadzaj. Poprosisz o Regulamin i dostaniesz wypowiedzenie?
No to po co ci taka wiedza czy pracodawca musi udostępnić?
Nawet jeśli musi a tego nie robi ,to co ty mu zrobisz?

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11215 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 04 czerwiec 2017 - 19:59

"Nie mogę zapytać w prost przełożonego bo wiem że skończy się to wypowiedzeniem umowy ze strony pracodawcy." - a niby z jakiego powodu, to jakieś przestępstwo czy uchybienie ?

#5 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2017 - 22:42

Niektóre rzeczy są nie mili widziane ;) Pracuje już ładnych parę lat i nikt urlopu na żądanie nie brał bo mówi się że nie będzie do czego wracać :P

#6 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14677 postów

Napisano 05 czerwiec 2017 - 07:06

Sami psychozę tworzycie.
Jeden zastrasza drugiego .

#7 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11215 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 05 czerwiec 2017 - 19:51

"Pracuje już ładnych parę lat ..." - i chcesz powiedzieć, że w tym czasie ani razu nie korzystałeś z żadnych świadczeń socjalnych ? I nie tylko ty, ale w ogóle nikt z pracowników ?

A może u was wcale nie ma Funduszu Socjalnego ?

#8 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2017 - 20:01

"Pracuje już ładnych parę lat ..." - i chcesz powiedzieć, że w tym czasie ani razu nie korzystałeś z żadnych świadczeń socjalnych ? I nie tylko ty, ale w ogóle nikt z pracowników ?

A może u was wcale nie ma Funduszu Socjalnego ?

Ja pracuję w firmie już 10 lat i też "nikt" nie korzysta z funduszu, nikt nie zna regulaminu ba, "nikt" nie wie, kto jest przedstawicielem pracowników. Tzn nikt z pracowników fizycznych. To "firma rodzinna" czyli rodzinka obsiadła wszystkie kluczowe stołki, już w drugim pokoleniu.

Może ktoś wie, czy jest jakiś organ konrolny, który mógłby zbadać tą sprawę? Firma zatrudnia >150 osób.

#9 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14677 postów

Napisano 27 lipiec 2017 - 09:25

PIP

#10 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11215 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 lipiec 2017 - 15:10

"Ja pracuję w firmie już 10 lat i też "nikt" nie korzysta z funduszu, nikt nie zna regulaminu ba, "nikt" nie wie, kto jest przedstawicielem pracowników." - a może w twojej firmie nie ma Funduszu Socjalnego ani przedstawiciela załogi. 

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2017 - 07:52

witam chciałabym się dowiedzieć, czy pracodawca może "zgodnie z prawem" zorganizować wyjazd dla wybranych pracowników w ramach FS (dofinansowując go, a planując go będąc jeszcze na wyjeździe tylko z obecnymi) i nie informując pozostałych o tymże już planowanym na przyszłość wyjeździe (tłumacząc, iż byłby dla nich za drogi, bo przecież nie skorzystali z tego i nie będą mieli pieniędzy by skorzystać z kolejnego)?

#12 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14677 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 08:19

witam chciałabym się dowiedzieć, czy pracodawca może "zgodnie z prawem" zorganizować wyjazd dla wybranych pracowników w ramach FS (dofinansowując go, a planując go będąc jeszcze na wyjeździe tylko z obecnymi) i nie informując pozostałych o tymże już planowanym na przyszłość wyjeździe (tłumacząc, iż byłby dla nich za drogi, bo przecież nie skorzystali z tego i nie będą mieli pieniędzy by skorzystać z kolejnego)?

Przemawia przez ciebie rozgoryczenie.....jeszcze nic się nie zadziało, doszły cię jakieś słuchy, idź do szefa, zainteresuj tym związki, przedstawiciela załogi, czy kogo tam macie

Przecież chyba jeszcze nic nie zorganizował tylko sobie pogadali na wyjeździe

#13 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2017 - 19:44

Pracuje w państwowej firmie od15 lat wszystkie dodatki oraz wszystkie pieniążki z ZFSS przesyłane są na komornika w pełnej kwocie .Czy prawnie mogą mi posyłać wszystko do komornika.

#14 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14677 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 20:20

Mogą

#15 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2017 - 20:28

Czy pracodawca moze zazadac PITU mojego i współmałżonka w celu sprawdzenia naszych dochodów? Powiedziano nam, ze w przeciwnym razie nie mozemy starac się o jakąkolwiek zapomogę. Czy to zgodne z prawem? I gdzie tu jest ochrona danych?

#16 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14677 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 09:38

Zgodne z prawem.

Przychody mogą być dokumentowane samym oświadczeniem pracownika, zaświadczeniem o dochodach współmałżonka, niekiedy pracodawca wymaga przedstawienia formularzy PIT za lata ubiegłe. Pracownik, który odmówi dostarczenia wymaganych danych, musi liczyć się z tym, że świadczenia nie otrzyma.

#17 Guest_Małgorzata

Guest_Małgorzata
  • Goście

Napisano 12 listopad 2017 - 19:51

Czy pracodawca może wymagać od pracownika by do zapomogi zdrowotnej przedstawił faktury z uwidocznionymi nazwami leków?( nazwy leków zakreśliłam i to spowodowało nieptrzyznanie zapomogi). Lekarz prowadzący twierdzi że nazwy przyjmowanych leków są objęte tajemnicą pacjenta i że jest to naruszenie ochrony danych osobowych. Poza tym wymaga zaśw.lekarskiego o chorobie przewlekłej. Dotychczas lekarz potwierdzał ze wnioskodwaca jest pod stałą opieką lekarza.

#18 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11215 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 12 listopad 2017 - 20:14

Lekarz ma rację, pracodawca nie ma prawa żądać faktur za leki - zresztą do czego mu potrzebna wiedza jakie leki pracownik przyjmuje. Przecież nie jest farmaceutą i nie zna się na lekach.

Na potwierdzenie długotrwałej /czy przewlekłej/ choroby pracownik może okazać zaświadczenie od lekarza prowadzącego /czy specjalisty/ i to musi wystarczyć.

Jeśli w regulaminie Funduszu Socjalnego są zapisy o konieczności przedstawienia faktur za leki czy jakieś leczenie, zabiegi, to w mojej ocenie to jest bezprawne. 

#19 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14677 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 20:18

Zgadzam się, to naruszenie prywatności.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych