Skocz do zawartości

Zdjęcie

rozliczenie pracownika

wróć do serwisu Księgowość 19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 29 maj 2017 - 11:01

Witam,

Pracownik złożył PIT-12 i rozliczaliśmy go na PIT-40; z rozliczenia wyszło mu 3,-zł niedopłaty. Powinniśmy potrącić to z jego marcowej wypłaty - ale niestety tak się nie stało (do tej pory zawsze "pamiętał" o tym program płacowy - teraz niestety "zapomniał", a ja też zorientowałam się dopiero niedawno). W związku z tym mam pytanie - czy wystarczy, jeśli teraz potrącę pracownikowi te 3,-zł - i o tyle zwiększę zaliczkę wpłacaną do US? Czy niestety korekta tego będzie bardziej skomplikowana..?

#2 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3673 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 29 maj 2017 - 11:19

Eni,jaką korektę chcesz robić,czego?Zrób przelew na 3 zł.za m-c marzec,a w PIT 4R za rok 2017 musisz ująć tą kwotę w marcu.

#3 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 29 maj 2017 - 13:47

Miałam na myśli korektę listę płac za 03/2017 - żeby tam ując to potrącenie pracownikowi 3,00zł;

#4 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 29 maj 2017 - 13:50

Nie trzeba żadnego "czynnego żalu" i innych tłumaczeń do US? wystarczy przelew z identyfikatorem "17 M 03" i dopiskiem "podatek za rok 2016 wynikający z rozliczenia pracownika"??

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20262 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 29 maj 2017 - 14:04

Miałam na myśli korektę listę płac za 03/2017 - żeby tam ując to potrącenie pracownikowi 3,00zł;

Nie ma czegoś takiego jak "Korekta listy płac"

#6 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 29 maj 2017 - 14:12

Nie ma czegoś takiego jak "Korekta listy płac"

W moim programie placowym JEST :)

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20262 postów

Napisano 29 maj 2017 - 14:42

Listy płac się nie koryguje, należy sporządzić właściwą z właściwymi kwotami z pomniejszeniem nadpłat, lub z dopłatami.

Potocznie mówimy o korektach, pewnie ktoś kto pisał program płacowy tak sobie to nazwał

#8 Guest_Eni

Guest_Eni
  • Goście

Napisano 30 maj 2017 - 08:55

Miałam niedawno kontrolę z PIP - i w okresie który był sprawdzany miałam taką jedną korektę właśnie (nazwaną przez programistę LISTA KORYGUJĄCA) - i pani inspektor nie miała żadnych zastrzeżeń wink.png

Eni

(nie mogę się dzisiaj zalogować - Infor nie chce mnie wpuścić... smile.png)

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20262 postów

Napisano 30 maj 2017 - 09:10

Miałam niedawno kontrolę z PIP - i w okresie który był sprawdzany miałam taką jedną korektę właśnie (nazwaną przez programistę LISTA KORYGUJĄCA) - i pani inspektor nie miała żadnych zastrzeżeń wink.png

Eni

(nie mogę się dzisiaj zalogować - Infor nie chce mnie wpuścić... smile.png)

Eni, to że ktoś z PIP nie przyczepił się do nazwy listy płac ma być potwierdzeniem, że jest OK?

A nazywajcie jak chcecie, ja podkreślam co do zasady NIE MA KOREKT LIST PŁAC

#10 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3673 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 30 maj 2017 - 09:30

Ja uważam,że można zrobić korektę listy płac,ale tylko w obrębie miesiąca,po zakończeniu miesiąca i zatwierdzeniu list płac nie ma takiej możliwości.

#11 Guest_aaa

Guest_aaa
  • Goście

Napisano 30 maj 2017 - 09:31

są korekty

#12 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20262 postów

Napisano 30 maj 2017 - 09:41

są korekty

Nie rozumiesz słowa "korekta" a wrzucasz hasło "są korekty"

#13 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 30 maj 2017 - 09:46

Ja uważam,że można zrobić korektę listy płac,ale tylko w obrębie miesiąca,po zakończeniu miesiąca i zatwierdzeniu list płac nie ma takiej możliwości.

Hmm... to teraz mam dylemat... :) informatyk, który wdrażał nam system na którym m.in. naliczam płace, twierdził że korekty które mogę zrobić mają sens tylko wtedy jeśli będę je robić w innym miesiącu niz m-c którego dotyczą...

Mario, czyli jeśli robiąc teraz listę wynagrodzeń za maj, mogę potrącić temu pracownikowi którego dotyczy sprawa te 3,- tytułem rozliczenia za rok ubiegły - i będzie OK?? (już wtedy bez robienia listy korygującej)

#14 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 30 maj 2017 - 09:49

w poprzedniej wersji programu z którego korzystamy nie było w ogóle możliwości tworzenia list korygujących... teraz nastało NOWE... i choć podchodzę do tego jeszcze trochę z dystansem - to (tak jak wspomniałam wcześniej) już raz skorzystałam z tej możliwości... i zastanawiam się co zrobić teraz;

#15 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3673 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 30 maj 2017 - 10:03

"Mario, czyli jeśli robiąc teraz listę wynagrodzeń za maj, mogę potrącić temu pracownikowi którego dotyczy sprawa te 3,- tytułem rozliczenia za rok ubiegły - i będzie OK?? (już wtedy bez robienia listy korygującej)"
 Oczywiście,że możesz,nawet musisz,ale pamiętaj o tym  ,aby prawidłowo ując to 3 zł.w PIT 4R w marcu

#16 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 30 maj 2017 - 11:15

pięknie dziękuję za pomoc smile.png

i do US robię teraz (tzn. do 20.06) 2 przelewy - jeden na te 3 złote (17 M 03) a drugi - na kwotę wynikającą z zaliczek z wynagrodzeń wypłaconych w 05/2017 (czyli 17 M 05)? Bo jeśli zrobiłabym jeden przelew (zwiększając kwotę zaliczki "majowej" o 3zł, to US mógłby chyba mieć wątpliwości skąd taka kwota... - tak mi się wydaje wink.png )

#17 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3673 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 30 maj 2017 - 11:24

Przelew na 3 zł powinnaś była zrobić do 20 kwietnia,bo to należność za marzec,nie ważne,że TY potrąciłaś tą kwotę w maju,bo zapomniałaś,,(US może sprawdzić to dopiero w przyszłym roku z PITEM 4R)

#18 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20262 postów

Napisano 30 maj 2017 - 11:50

Mam nadzieje, że masz zgodę pracownika na potracenie? bo pamiętaj, że robisz to już teraz (z opóźnieniem" nie na podstawie przepisów

#19 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 30 maj 2017 - 13:03

Mam nadzieje, że masz zgodę pracownika na potracenie? bo pamiętaj, że robisz to już teraz (z opóźnieniem" nie na podstawie przepisów

dzięki za przypomnienie ;)

#20 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 30 maj 2017 - 13:06

Przelew na 3 zł powinnaś była zrobić do 20 kwietnia,bo to należność za marzec

wiem :) ale czasu nie cofnę; jedyne co mogę zrobić teraz to puścić ten przelew jak najszybciej (co dzisiaj uczyniłam) - i mieć nadzieję, że będzie OK. :) jeśli trzeba będzie, to wyjaśnię ten błąd;

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych