Skocz do zawartości

Zdjęcie

Monitor mi wysiadł, poszukuję nowego

szukam monitor

wróć do serwisu Moja Firma 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 b.majcher

b.majcher

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 maj 2017 - 12:02

Padł mi mój monitor, chyba ze starości. Jestem zmuszona wziąć (u siebie samej) kilka dni wolnego. Komputer działa bez zarzutu, potrzebuję więc nowego monitora. Pytanie - jakiego? Nie wiem na jakie parametry zwrócić uwagę. Wiem tylko tyle, że chciałabym, by był duży, bo właśnie ten, który się zepsuł miał 22" i doszłam do wniosku, że skoro już kupuję nowy to chciałabym sobie jednak sprawić coś większego i odczuć "przeskok cywilizacyjny" ;-) Dlatego jeśli ktokolwiek z Was ma coś godnego polecenia i dobrego w sam raz dla księgowej to proszę o informacje, ale im szybciej tym lepiej, bo chciałabym już go zamawiać, żeby nie robić sobie zbyt długiej przerwy. Z góry dzięki!

#2 Guest_adam

Guest_adam
  • Goście

Napisano 23 maj 2017 - 14:29

myślę że 22" jest optymalny. Przy dużym monitorze bardziej bolą oczy i głowa bo większa lampa to większe promieniowanie. Poza tym oczami obciąć taką dużą powierzchnię jest ciężko. Chyba nie ma co przesadzać i kombinować jeśli ten dobrze się sprawował

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 maj 2017 - 14:34

bardzo dobre monitory robi NEC

np.NEC EA223WM ale nie wiem czy są jeszcze dostępne na rynku

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19017 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 23 maj 2017 - 14:37

No i wiedziałam......najpierw niby pyta, później wrzuca reklamy.....żałosnelaugh.png

#5 Guest_Lemoniada

Guest_Lemoniada
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2017 - 14:12

Gdzie ty tu kobieto widzisz reklamę? Ktoś pyta, prosi o radę, czeka na polecenie jej czegoś, bo się nie zna to już nic napisać nie można wprost, bo od razu reklama? To jak jej w takim razie pomóc, żeby jaśnie pani żałosnym nie nazwała? Może jakiś szyfr ustalmy? A może zamiast bezsensownego paplania sama by coś pomogła, czegoś się dowiedziała. Bo najłatwiej wejść i nasmarować głupi komentarz.

Tymczasem do autorki. Po pierwsze - matryca. Najlepiej matowa, by ci światła nie odbijała. Wielkość 24-27", ale nie wiem czy 27 nie będzie za duże. Chociaż to już chyba wyłącznie kwestia twoich preferencji. Zwróć jeszcze uwagę na rodzaj matrycy - do pracy typowo biurowej nie będziesz potrzebowała bóg wie czego, choć jeśli chcesz ten cywilizacyjny przeskok to weź coś z matrycą IPS np. Dobrze by było, by monitor miał regulowaną stopkę - to podniesie komfort pracy. W sumie więcej chyba nie będzie ci potrzebne... Ja mam obecnie iiyamę od jakichś dwóch miesięcy i pracuje się na niej całkiem dobrze. Wejdź w sklep iiyama-sklep.pl i wpisz w szukajkę model XB2788QS-B1. To jest właśnie ten mój. Śmiało polecam, do tego tam ceny nigdy nie są zawyżone. Plus zawsze można podpytać obsługę o cokolwiek, jeszcze doradzą. Warto.

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19017 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 czerwiec 2017 - 14:26

Przez m-c pewnie już kupiła.... :P .

A jednak żałosne, reklama to reklama, jak mówili "dźwignią handlu" :P :P :P

#7 pawliak1

pawliak1

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 10:11

Jeśli chodzi o monitory, to zdecydowanie wygrywa Mac Apple

#8 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1008 postów

Napisano 03 lipiec 2017 - 12:27

Ja do tej pory nie narzekam jedynie na Samsungi.

Always look on the bright side of life!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szukam, monitor

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych