Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wydanie karty pobytu dla cudzoziemca

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671815 postów

Napisano 26 kwiecień 2017 - 14:58

Karat pobytu jest wydawana cudzoziemcowi, który uzyskał zezwolenie na pobyt stały lub czasowy. Dokument ten stanowi potwierdzenie tożsamości cudzoziemca przebywającego na terytorium Polski oraz jest gwarancją dodatkowych uprawnień.

Powrót do artykułu: Wydanie karty pobytu dla cudzoziemca

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2017 - 14:58

Czy zapłacę karę jeśli okres ważności karty pobytu minął kilka tygodni temu, a ja zapomniałem jej przedłużyć?

#3 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2017 - 15:21

Tak, 1000 zł za kazdy dzien zwłoki

#4 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2017 - 05:39

Czy będąc rezydentem długoterminowym WE mam takie same uprawnienia w korzystaniu z wycieczek z biura podróży,co polski obywatel?Czy też mogę wykupić wycieczkę?

#5 Guest_adammm

Guest_adammm
  • Goście

Napisano 02 luty 2018 - 14:18

Może Worksol coś pomoże, ja przez nich zatrudniałem kilkanaście osób do szeroko pojętej budowlanki - docieplenia, dach, kostka brukowa, wykończenia wnętrz itp. Dobre pośrednictwo, mają dużo kandydatów w swoich bazach, a też inna sprawa że sporo Ukraińców po prostu chce wyjechać do roboty do Polski bo dla nich to dużo lepsze warunki niż na miejscu.

#6 Guest_renn

Guest_renn
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 08:29

Można próbować przez pośredników szukać ludzi do pracy. Ja już byłem pod ścianą, miałem więcej zleceń do zrobienia niż rąk do pracy więc zacząłem szukać Ukraińców przez Worksol – worksol.pl. Wychodzi to dobrze, ja jestem zadowolony i też pracownicy nie narzekają, bo dla ludzi ze wschodu złotówka jest dużo warta, praktycznie tak jak dla nas euro.

#7 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 20 listopad 2018 - 12:40

W Przemyślu jest Aktywator Biznesu , którzy właśnie zajmują się, pomocą w wypełnieniu oraz skomplementowaniu całego wniosku dla obcokrajowca.

#8 Gustav2

Gustav2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 139 postów

Napisano 21 sierpień 2019 - 08:30

Ten dokument jest również sprawdzany podczas kontroli legalności pobytu, o czym więcej piszą tutaj. Potwierdza on, że przebywamy na terytorium Polski legalnie.

Kartę pobytu można także uzyskać z pomocą kancelarii Lex Advena.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych