Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wycinka drzew na własnej posesji w 2018 r.

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671160 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 08:23

Przepisy dotyczące wycinki drzew na własnej posesji zostaną zaostrzone. Zgodnie z nowelizacją właściciel będzie musiał zgłosić zamiar wycinki do urzędu gminy.

Powrót do artykułu: Wycinka drzew na własnej posesji w 2018 r.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2017 - 08:23

Dobrze, że przepisy dotyczące wycinki drzew na własnej posesji zostaną zaostrzone. Być może konieczność zgłoszenia wycinki do urzędu zahamuje masowe wycinanie drzew.

#3 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 08 listopad 2017 - 18:12

Od małego nie rozumiem tego myślenia, co innego obszar kilku lub kilkunastu tysięcy metrów kwadratowych, a co innego ogródek pod blokiem o.O Albo drzewo zasłaniające jakiś obiekt przed słońcem na prywatnej posesji na którą ludzie całe życie robić muszą...

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17313 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 08 listopad 2017 - 18:45

Bo faktycznie to jakaś paranoja, kupujesz dom a pod oknem masz np.świerk 4 m który zasłania słońce, światło i nie można go sobie wyciąć kiedy się podoba. Żart jakiś

#5 Guest_toporek8

Guest_toporek8
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 19:30

lipa w tekście - obwód na wysokości 5 cm, a nie 130 jak nakazuje rozsądek , bo 5 to o prawie 100% więcej i nie wiadomo jak rozumieć "od powierzchni" gruntu (ile od drzewa )

#6 Guest_Działkowiec

Guest_Działkowiec
  • Goście

Napisano 21 maj 2018 - 12:23

Lubię drzewa, ale niekoniecznie 10 świerków na małej działce posadzonych 50 cm jeden od drugiego (teraz żałuję, że od razu tego nie wyrwałem, ale myślałem, że dopóki nie przeszkadzają to niech rosną). Po tym tekście wiem jedno - nieważne, że chętnie bym pozwolił małym drzewkom rosnąć dopóki nie zaczną przeszkadzać - każde nowe drzewo należy niszczyć dopóki jest małe, bo potem same z tym problemy. Trzeba też unikać sadzenia drzew na działce - posadzić zawsze zdążę, mniej z tym problemów niż potem z wycinką.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych