Skocz do zawartości

Zdjęcie

Upadłość konsumencka - kiedy sąd oddali wniosek?

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671854 postów

Napisano 08 kwiecień 2017 - 10:29

W pewnych sytuacjach ogłoszenie upadłości konsumenckiej przez dłużnika będącego osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej jest niemożliwe. I to już na etapie składania samego wniosku.

Powrót do artykułu: Upadłość konsumencka - kiedy sąd oddali wniosek?

#2 Guest_KL Law

Guest_KL Law
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2017 - 10:29

Uzupełnieniem artykułu jest poniższy film, w którym prezentujemy dwie podstawowe przesłanki, których wystąpienie na pewno spowoduje oddalenie wniosku o upadłość konsumencką, czyli, -wina w doprowadzeniu do niewypłacalności oraz -rażące niedbalstwo.

#3 Guest_KL Law

Guest_KL Law
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2017 - 10:32

Aby zobaczyć film wpisz w Youtube "Kiedy sąd oddali wniosek o upadłość konsumencką "

#4 Guest_marek65

Guest_marek65
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2017 - 09:52

Idź na bezpłatne konsultacje odnośnie ogłoszenia upadłości konsumenckiej do fundacji Quo Vadis. Rok temu korzystałem właśnie z ich pomocy. Stosują praktycznie wszystkie dostępne dla obywatela techniki restrukturyzacji zadłużenia. Pomogli mi w trudnej chwili życiowej, dlatego polecam.

#5 Guest_mario547

Guest_mario547
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2017 - 08:57

Najlepszy moim zdaniem poradnik o upadłości konsumenckiej prowadzi fundacjaquovadis.pl. Jasno porównują zalety i wady narzędzi oddłużeniowych. Eksperci z fundacji doradzili mi bardzo dobrze przy konsolidacji zadłużenia.

#6 Guest_miki858

Guest_miki858
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2017 - 15:27

Sprawdzałem, czy kwalifikuję się do upadłości konsumenckiej przez fundacjaquovadis.pl. Fundacja gwarantuje wsparcie formalne, opiekę nad całym procesem umarzania długu. Pomogli mi w mocno krytycznym momencie życia i na początku nic nie policzyli. Płatność delikatnie odroczona. Majątek miałem niewielki, więc i upadłość mnie szczególnie nie bolała. 

#7 biszkopt

biszkopt

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 18 maj 2018 - 07:41

Przyczyn oddalenia wniosku o upadłość konsumencką jest kilka. Podstawowe to wina umyślna i rażącego niedbalstwo w powstaniu stanu niewypłacalności lub jego pogłębianiu. 

#8 Lobotomia

Lobotomia

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 19 czerwiec 2019 - 19:41

Niedługo nastąpią zmiany w prawie i rażące niedbalstwo nie będzie już podstawą do oddalenia wniosku o upadłość przez sąd: https://zgasryzyko.p...sc-konsumencka/.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych