Skocz do zawartości

ACCA bez kierunkowego wyksztacenia

ACCA

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marcin3698

Guest_Marcin3698
  • Goście

Napisano 31 marzec 2017 - 22:44

Witam,
jestem w trakcie kończenia studiów, których wybór niestety nie był trafiony sad.png z małymi szansami na dobrą pracę (nie, nie humanistyczne...)

Zastanawiam się nad przekwalifikowaniem i pójściem w kierunku rachunkowość/księgowość. Nie mogę sobie niestety pozwolić na kolejne studia, i zastanawiam się nad kursem ACCA.

I tu moje pytanie:
Jak pracodawcy patrzą na osobę będącą w trakcie robienia kursu ACCA/po skończeniu ACCA, ale bez wykształcenia kierunkowego?
Jakie szanse ma osoba która ma zdane, powiedzmy, egzaminy F1-F9, na pracę w Polsce?

Jeśli to istotne (zapewne tak) to znam angielski na poziomie C1 smile.png

Przeglądałem podręczniki do ACCA (BPP), łatwe nie jest ale myślę że poradziłbym sobie smile.png

z góry dzięki za odpowiedzi i wszelkie sugestie smile.png

#2 MarcinKieszczyński

MarcinKieszczyński

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 kwiecień 2017 - 12:17

Dzień dobry,

Z tej strony Marcin Kieszczyński, pracuję w ACCA Polska - wolałem to na początku zaznaczyć, żeby nie było wątpliwości :)

To może po kolei:

1. Dobrze, że kończysz studia - dyplom ukończenia studiów, nawet nietrafionych, zdecydowanie wygląda lepiej.

2. Jeszcze lepiej, że masz taką refleksję i szukasz innych opcji - badania konsekwentnie pokazują, że zapotrzebowanie na finansistów będzie rosło, więc to dobry kierunek, by znaleźć dobrą pracę z przyszłością.

3. Kwalifikacja ACCA jest tak skonstruowana, że od pierwszego egzaminu dostarcza całą wiedzę niezbędną w finansach - brak wykształcenia kierunkowego nie stanowi problemu, a dobry angielski (o którym piszesz) cennym wsparciem. Z moich obserwacji wynika, że osoby zdające wszystkie egzaminy od samego początku paradoksalnie radzą sobie lepiej z kolejnymi egzaminami, niż osoby korzystające ze zwolnień dzięki ukończonym studiom kierunkowym (np. finanse i rachunkowość) i zaczynające od wyższych egzaminów - bierze się to stąd, że dogłębnie poznają metodologię egzaminów ACCA i w ten sposób najsprawniej przyswajają sobie potrzebną wiedzę w sposób praktyczny.

4. Trudno mi się wprost wypowiadać w imieniu pracodawców, ale z rozmów z nimi, jak również z rekrutami wnoszę, że osoby świadome swoich kompetencji i aktywnie je kształtujące i rozwijające (np. właśnie poprzez zdobywanie kwalifikacji ACCA) są wysoko cenione. Co więcej, pracodawcy chętnie w takich pracowników inwestują, wspierając ich ambicje na drodze do finansowego mistrzostwa i zwracają koszty części lub całej kwalifikacji. Rozpoczęcie kwalifikacji dobrze się łączy z rozpoczęciem pracy tak, by w miarę zdobywania doświadczenia zdawać kolejne egzaminy.

5. Podręczniki to jedna z metod przygotowywania się do egzaminów ACCA, popularna w Polsce ze względu na przyzwyczajenia studentów z naszych uczelni wyższych :) Warto zwrócić jednak uwagę na inne, uzupełniające metody - osobiście zachęcam, szczególnie na początku drogi do ACCA, do skorzystania z kursów organizowanych przez akredytowane firmy szkoleniowe - w Polsce są dwie: EY Academy of Business i BPP. Dzięki tym kursom "od podszewki" poznasz nie tylko praktyczną wiedzę finansową potrzebną do danego egzaminu, ale również techniki przygotowywania się i pisania samego egzaminu. Ma to duże znaczenie w powodzeniu, by zrozumieć specyfikę egzaminów ACCA - no chyba że czujesz się mocny i bez tego ;) Swoje przygotowanie możesz sprawdzić mierząc się z egzaminami z lat ubiegłych lub egzaminami próbnymi dostępnymi na stronie accaglobal(kropka)com, gdzie oprócz tego dostępne są liczne materiały dodatkowe pomagające się przygotować do egzaminu (opis sylabusa, opinie i relacje egzaminatorów itp.). Na koniec jeszcze wspomnę o kursach ACCA-X, które są dostępne dla egzaminów F1, F2 i F3 i które w przystępny sposób przygotowują w formule "online learning" w wygodnych, tygodniowych modułach rozłożonych przez 10 tygodni.

W razie dalszych pytań proszę pisać lub zachęcam do kontaktu z nami!

Marcin

#3 maneula

maneula

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 20 październik 2017 - 17:03

Pani Marcin w dość obszerny sposób odpowiedział na większość twoich pytań. Ja mogę wypowiedzieć się od strony osoby, która w takim szkoleniu uczestniczyła. Po pierwsze jeśli decydujesz się na szkolenie ACCA to wybierz dobrą ofertę szkoleniową. Ja polecam tą: http://www.academyof...kolenia/acca,1/ Cena dobrego szkolenia jest wysoka dlatego najlepiej wybrać firmę, która rzetelnie przygotuje Ci do niezbędnych egzaminów. Taka jest właśnie Academy of Business. Pracuje tam wielu praktyków, którzy wiedzą na co trzeba zwrócić uwagę podczas szkoleń. 

Ja już miałam wcześniej kontakt z zagadnieniami poruszanymi na zajęciach. Trudno mi powiedzieć czy osoba, która ma skończone studia nie związane z finansami sobie poradzi. Pewnie tak, chociaż będzie to wymagało dużo pracy. Na pewno nie jest to łatwy kurs ale broń boże nie staram Ci zniechęcić.

#4 vidtube

vidtube

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 13:43

bardzo jest ciekawe

ele

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych