Skocz do zawartości

Zdjęcie

Na co zwrócić uwagę przy zakupie opon letnich

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49346 postów

Napisano 30 marzec 2017 - 14:03

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu letnich opon? Czy wymieniać pojedyncze opony, czy od razu komplet na wszystkie koła?

Powrót do artykułu: Na co zwrócić uwagę przy zakupie opon letnich

#2 Guest_po co zmieniać opony

Guest_po co zmieniać opony
  • Goście

Napisano 30 marzec 2017 - 14:03

Coraz bardziej skłaniam się ku temu, żeby w ogóle nie zmieniać opon na zimowe. Generalnie klimat w Polsce się zmienił. W centralnej części kraju, a nawet na południu, jeszcze nie w górach, ostatnią śnieżną zimę widzieliśmy z 6-7 lat temu. A jak już spadnie śnieg to najwyżej na dwa tygodnie. A w zimie temperatura przeważnie ok 8 stopni. Więc nie wiem, czy jest sens zmieniać na letnie. Można jeździć na letnich cały rok.

#3 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 30 marzec 2017 - 15:28

Ja tam zmieniam opony na letnie i zimowe, bo jednak czuć różnicę w jeździe. Zawsze porównuję ceny w necie z tymi w stacjonarnych sklepach, żeby ostro nie przepłacić, jak to mi się zdarzyło w tamtym roku. Teraz zamówiłem sobie nówki tomketa w sklepie internetowym aaaopony i sporo kasy zostało w kieszeni.

#4 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 31 marzec 2017 - 12:13

Przy zakupie opon letnich wypada uwzględnić nasz budżet a uwagę zwrócić na opinie, wyniki w testach oraz etykiete unijną. Nie warto kupować moim zdaniem opon używanych, lepiej dołożyć pare groszy i kupić nowe. Jeżeli chodzi o najnowszy test opon letnich to moge polecić ten adres wulkanista.pl/najlepsze-opony-letnie-wg-kierowcow/ jeżeli chodzi o ceny to już allegro, tablica albo jakieś porównywarki. Przy zakupie warto brać za pobraniem żeby od firmy krzak których coraz więcej przed sezonem nie być oszukanym.

#5 Guest_Kola

Guest_Kola
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2017 - 07:45

W tym roku już musiałem zainwestować w gumy bo faktycznie bieżnik już nie ten. Znalazłem w necie bardzo fajne opony Tomket - bardzo dobra jakość i właściwości. A różnica pomiędzy nowymi oponami a już zużytymi albo nawet bieżnikowanymi ogromna. Nie ma co oszczędzać na bezpieczeństwie.

#6 Mobiliser

Mobiliser

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 83 postów

Napisano 25 lipiec 2018 - 07:57

Polecam serwis opon www.rozruch-startgum.pl w Raciborzu. Oferują między innymi takie usługi jak serwis i naprawa oponwulkanizacja oraz wymiana opon w samochodach osobowych i ciężarowych. Godni polecenia. Fachowi i niedrodzy.

#7 Guest_rebir

Guest_rebir
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2019 - 12:25

W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za odpowiednią firmą, która zajmuje się sprzedażą opon. Ja osobiście mogę wam polecić serwis ogumienia Kuliszewski w Prudniku. Zakupicie tam świetne opony do samochodów osobowych i ciężarowych.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych