Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana opon letnich na zimowe będzie obowiązkowa?

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 48845 postów

Napisano 30 marzec 2017 - 08:47

Branża oponiarska naciska na rząd aby wprowadził obowiązek wymiany opon letnich na zimowe. Choć głównym uzasadnieniem jest chęć poprawy bezpieczeństwa na drogach w okresie zimy, nie trudno doszukać się w tej sprawie aspektu finansowego. Korzyści jakich mogą spodziewać się z tytułu wprowadzenia tego przepisu koncerny oponiarskie czy zakłady wulkanizacyjne są ogromne.

Powrót do artykułu: Wymiana opon letnich na zimowe będzie obowiązkowa?

#2 Guest_Jan

Guest_Jan
  • Goście

Napisano 30 marzec 2017 - 08:47

Ludzie... przecież my nie możemy patrzeć na wymianę opon jak na obowiązek... przecież to jest dla naszego bezpieczeństwa, a nie dla jakichś zasad. Takie jest moje zdanie. Ja planuję w przyszłym tygodniu wymienić zimowe na letnie w sowier kraków. Już jestem umówiony. I robię to dla siebie, a nie dla zasad.

#3 Guest_Kostek

Guest_Kostek
  • Goście

Napisano 31 marzec 2017 - 08:46

Też uważam, że zmienianie opon jest rozsądne. Porównałem ceny w sklepach w moim mieście i w tych internetowych i okazało się, że dobre jakościowo tomkety mogę mieć w przyzwoitych pieniądzach. Jak jest sezon to sklepy motoryzacyjne mają żniwo na oponach, bo nawet używki są stosunkowo drogie.

#4 Guest_Janek

Guest_Janek
  • Goście

Napisano 06 listopad 2017 - 09:47

I dobrze. To jest dla naszego bezpieczeństwa i to powinien być nasz indywidualny obowiązek. Jak wymiana opon to tylko w Auto Complex Nidzica.

#5 Ajlar

Ajlar

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 18 listopad 2017 - 20:42

hmm nie wiem czy rzad powinien sie w takie cos wtracac...coraz wiecej nakazow, zakazow...ja wymieniam opony wtedy, kiedy jest to konieczne wg mnie, a prawko mam juz od 'dziestu' lat. Czy komplet opon jest drogi? Wydatek rzedu 800-1000 zl na te 5-8 lat - czy to duzo? A tak czy siak przeciez czesto zmieniamy auto wlasnie co te srednio 5-8 lat. W sklepie http://oponafelga.pl/mozna dostac praktycznie wszystkie opony, darmowa wysylka - o wiele taniej niz u wulkanizatorow. Opony nowe, z gwarancja - czego chciec wiecej?

#6 marikaa

marikaa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 13:39

Ja też nie uważam by był to jakoś specjalnie duży wydatek. Jeśli kupuje się dobrej jakości opony to starczają na dłużej. Dodatkowo znalazłam w Krakowie miejsce ( Auto Serwis Wadowicka ) gdzie wymiana i przechowywanie opon przez 9 miesięcy kosztuje tylko 59 zł. Dodatkowo dostaje się jeszcze voucher na mycie auta z zewnątrz na kwotę 30 zł więc suma sumarum koszt realny za przechowanie to tylko 29 zł :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych