Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

jakie studia?

wróć do serwisu Sektor Publiczny 73 odpowiedzi w tym temacie

#61 Doli

Doli

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 luty 2020 - 04:39

Zdecydowanie prawo :) w zasadzie nawet nie masz co myslec o innych kierunkach xd no chyba, ze lekarz ale to zalezy czy masz predyspozycje do tego. Prawnik to bardzo prestiżowy zawod i dobrze, albo nawet bardzo dobrze platny. Oczywiscie mowie tez o sytuacji, w ktorej robimy po studiach aplikacje. Ja polecam studia na https://vizja.pl/stu...prawo,ws20.html, chociaz mozesz szukac sobie jakiejs innej uczelni, ktora tobie odpowiada. dobrze radze zainteresowac sie prawem, a nie jakies kulturoznawstwa, dziennikarstwa, czy inne g...

#62 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 609 postów

Napisano 09 marzec 2020 - 10:57

Takie czasy, że ludzie się przekwalifikowywują.
Ja nie jestem zadowolona ani z pracy, ani z zawodu, no i oczywiście z pensji też nie ( wiadomo, mogłaby być lepsza:) )

Jest też oczywiście problem wypalenia zawodowego, bo można kochać swoją pracę, ale jeśli robi się przez X lat jedno i to samo no to sorki bardzo

Dlatego w tym roku zaczęłam szkolenia kosmetyczne, planuję w przyszłości otwarcie własnego salonu kosmetycznego, jest to moje wielkie marzenie i mam nadzieję, ze mi się uda! Wartościowe szkolenia mają w Lukomades https://lukomades.pl/

#63 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 592 postów

Napisano 02 maj 2020 - 12:07

Studia przede wszystkim powinny nas ciekawić, jednocześnie zapewniać konkretne umiejętności oraz możliwość znalezienia dobrej pracy. Ja po studiach I i II stopnia zdecydowałam się również na te podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu  https://www.podyplomowe.ue.wroc.pl/ gdzie traficie na wiele świetnych kierunków, które na pewno skutecznie pokażą Wam w jaką stronę powinno to wszystko podążać oraz zdobycie dodatkowych kwalifikacji do pracy. 

#64 waren

waren

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 17 maj 2020 - 10:30

Informatyka - najlepiej rokuje na przyszłość

zdecydowawanie, infortmatyka i studia inżynieryjne, co najlepiej widać po ilości ofert praktyk i staży w IT.

#65 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1283 postów

Napisano 02 lipiec 2020 - 08:12

Wybór kierunków studiów jest bardzo szeroki, najlepiej chyba byłoby zorientować się, jakie są potrzeby rynkowe i uwzględnić swoje możliwości, talenty i zainteresowania. Między innymi tutaj, można przeczytać, co warto studiować, by mieć pewną i dobrze płatną pracę, ale należy pamiętać, że idąc na uczelnie, trzeba dobrze przemyśleć kierunek. Nie ma na przykład sensu studiowania czegoś, co nas nie interesuje lub coś, co jest dla nas za trudne. Nie każdy przecież nadaje się na studia inżynierskie i nie ma się co oszukiwać.

#66 ravi

ravi

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 22 wrzesień 2020 - 18:42

Moim zdaniem studia, które w przyszłości przełożą się na dobrze płatny i pożądany zawód to studia podatkowe :) specjalista w tym zakresie jest w cenie, zwłaszcza w firmach, które obracają dużymi pieniędzmi. Plusem jest też to, w takich przedsiębiorstwach najczęściej pieniędzy na wykwalifikowanego pracownika też jest dużo ;) Sama stawiam właśnie na studia finansowe nastawione na podatki.

#67 aronr

aronr

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 302 postów

Napisano 30 wrzesień 2020 - 22:48

Moim zdaniem na dzień aktualny najbardziej opłacają się studia finansowe . Po nich można podjąć pracę w przeróżnych firmach i jak to bywa w życiu - jak się finansami człowiek zajmuje to sporą gotówkę zarabia

#68 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 547 postów

Napisano 16 grudzień 2020 - 20:30

Studia studiami, ale co z liceum? Ogólnie moja córka właśnie wybiera w przyszłym roku się do liceum i to już o krok od studiów. Prawdopodobnie wybierzemy Te Vizję, ze względu na to, że w ofercie posiadają możliwości do napisania matury międzynarodowej, a umożliwia to wszystko program IB.

#69 rei

rei

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 10 marzec 2021 - 00:05

A wiecie, co jeszcze mnie zaciekawiło? Zobaczcie tutaj https://www.wszib.ed...czelni/erasmus/ program erasmus plus. Co o nim sądzicie? Ja powiem wam, że chyba na coś takiego się zdecyduję... Warto byłoby wybrać się na studia zagranicą i jeszcze tam wykonać sobie staż. Na pewno potem w CV będzie to dobrze wyglądać. No i jakież zdobędę również doświadczenie...

#70 Jolantapazur

Jolantapazur

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 08 kwiecień 2021 - 09:34

Tylko wciąż mamy za dużo ekonomistów. Warto jednak pójść na studia techniczne.

#71 ivojim

ivojim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 273 postów

Napisano 26 kwiecień 2021 - 06:16

Studia moim zdaniem nie są szczególnie istotne do tego aby stać się bogatym. Proponuję sprawdzić listę najbogatszych Polaków. Rzadko kiedy są to osoby wykształcone, posiadajace doktoraty itd. Są to zwykle osoby które dosyć szybko skończyły naukę, po to aby wcielać swoje pomysły biznesowe w życie.
Studia to ciekawa opcja, wygodna. Student może liczyć na stypendia, imprezy oraz wiele innych tańszych usług np kotna bankowe studenckie: https://www.konto-studenckie.pl/Warto jest na pewno porównać sobie aktualny ranking takich kont. Tak aby potem wybrać odpowiednie dla siebie. 

#72 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 755 postów

Napisano 09 maj 2021 - 18:31

To ja może powiem, co mnie konkretnie interesuje. Jest to psychologia ekonomiczna, którą można znaleźć w ofercie uczelni - https://vizja.pl/stu...iczna,ws61.html. Na stronie możecie znaleźć sobie ten kierunek, jak i inne, no i zdecydować, bo może akurat będzie to dla Was dobre rozwiązanie.

#73 monroe96

monroe96

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 44 postów

Napisano 30 maj 2021 - 07:12

Tylko wciąż mamy za dużo ekonomistów. Warto jednak pójść na studia techniczne.

Masz racje. Najpierw brakowało inteligencji, nie umniejszając nikomu, to był nawał na administrację i zarządzanie. Potem znów brakowało robotników, to szkoły zawodowe były w cenie. A dziś każdy jest przepracowany i takie studia podyplomowe fizjoterapia  to dobry kierunek. Znów do nasycenia rynku.

#74 StepienHonorata

StepienHonorata

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 11 czerwiec 2021 - 19:33

Takie czasy, że ludzie się przekwalifikowywują.
Ja nie jestem zadowolona ani z pracy, ani z zawodu, no i oczywiście z pensji też nie ( wiadomo, mogłaby być lepsza:) )

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych