Skocz do zawartości

Odliczenie opiekunki dla babci, PIT- 36

pit-36 opiekun odliczenie ulgi podatki zeznaniepodatkowe opieka usługiopiekuńcze

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Marzanka

Guest_Marzanka
  • Goście

Napisano 24 marzec 2017 - 08:19

Mam na utrzymaniu swoją babcię. Ma Alzheimera i praktycznie nie jest już w stanie sama funkcjonować. Wynajęłam opiekunkę, żeby do staruszki przychodziła, gdy mnie nie ma w domu, coby jej pomagała i przede wszystkim pilnowała, bo babcia jest w stanie wyjść z domu, iść przed siebie i się zgubić. Wypełniam teraz zeznanie podatkowe, konkretniej deklarację PIT-36 i zastanawiam się, czy można by tę opiekunkę odliczyć od podatku jako „wydatki poniesione na opiekę pielęgniarską w domu nad osobą niepełnosprawną w okresie przewlekłej choroby uniemożliwiającej poruszanie się oraz usługi opiekuńcze świadczone dla osób niepełnosprawnych zaliczonych do I grupy inwalidztwa”. Co sądzicie? Da się tak zrobić? Jakich dokumentów potrzebuję?

#2 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 24 marzec 2017 - 08:32

Wg mnie jak najbardziej można skorzystać z tej"'opcji". Musiała by Pani być w stanie udokumentować poniesione wydatki, czyli mieć "podkładkę" w postaci umowy z taką nianią i potwierdzenie wypłaty wynagrodzenia.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pit-36, opiekun, odliczenie, ulgi, podatki, zeznaniepodatkowe, opieka, usługiopiekuńcze

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych