Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urlop ojcowski 2017

wróć do serwisu Kadry 22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515519 postów

Napisano 22 marzec 2017 - 14:48

W 2017 roku nie zmieniają się zasady, na jakich przyznaje się urlop ojcowski. Z urlopu ojcowskiego może skorzystać ojciec w wymiarze 2 tygodni, nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 24 miesiąca życia. Ile wynosi wynagrodzenie na urlopie ojcowskim?

Powrót do artykułu: Urlop ojcowski 2017

#2 Guest_pytanie

Guest_pytanie
  • Goście

Napisano 22 marzec 2017 - 14:48

czy przy bezrobotnej matce urlop ojcowski sie należy?

#3 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1026 postów

Napisano 22 marzec 2017 - 14:51

należy

#4 Guest_Maja

Guest_Maja
  • Goście

Napisano 24 marzec 2017 - 17:00

Czy jeżeli z partnerem nie jesteśmy po ślubie i ja po urodzeniu będę na macierzyńskim , to czy moj narzeczony(ojciec dziecka) może wziąść 2tyg tego urlopu ojcowskiego po urodzrniu? Czyli że ja bym była na macierzyńskim a on równocześnie2 tyg na ojcowskim

#5 Guest_m

Guest_m
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2017 - 20:13

należy się i jemu

#6 Guest_kadrowa

Guest_kadrowa
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2017 - 12:53

W tym artykule pojawia się nieścisłość w zdaniu: "Urlop ojcowski jest płatny w 100 %. Oznacza to, że pracownik-ojciec, który przebywa na urlopie otrzyma wynagrodzenie w takiej samej wysokości jakby pracował." Z powodu takich informacji pracownicy często mają pretensje. Bo nie jest prawdą, że 100% zasiłku oznacza, że dostanie się tyle, ile się dostaje normalnie pracując. Czasami może to być nieco mniej, a czasami nawet więcej, wszystko zależy od podstawy przyjętej do obliczenia stawki dziennej, a więc od zarobków z 12 ostatnich miesięcy, a nie z tego, co dostaje się w chwili korzystania z zasiłku. To zdanie jest uogólnieniem.

#7 Guest_Gal Anonim

Guest_Gal Anonim
  • Goście

Napisano 23 maj 2017 - 15:17

W Makro pracodawca za urlop ojcowski/ tacierzynski wyplaca 80%pensji i zabiera premię! innymi slowy traktuje ten urlop jak zwykłe L4

#8 Guest_MB

Guest_MB
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2017 - 16:01

"Urlop ojcowski jest przywilejem pracownika, któremu w czasie trwania stosunku pracy urodziło się dziecko" - ojciec zachowuje prawo do urlopu ojcowskiego nawet wtedy, kiedy w dniu narodzin dziecka nie był pracownikiem w rozumieniu KP. Wystarczy żeby nim był składając wniosek a początek i koniec urlopu muszą przypadać przed upływem 24 miesięcy od daty narodzin dziecka.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2017 - 08:15

Mam pytanie - czy wykorzystanie urlopu przed ukończeniem przez dziecko 24 m-cy obowiązuje też dla dzieci urodzonych jeszcze w październiku 2015 r.? - pytam, ponieważ w 2015 r. należało wykorzystać ten urlop przed ukończeniem przez dziecko 12 m-cy.

#10 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6829 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 23 czerwiec 2017 - 08:26

Stosujemy przepisy obowiązujące

#11 Guest_Krawinho

Guest_Krawinho
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2017 - 10:00

Witam, Bardzo proszę o odpowiedź na następujące pytanie. Pracownik jest zatrudniony przez 3 miesiące na okres próbny na umowę zlecenie. Po tym okresie przejdzie na umowę o pracę. Jeśli w ciągu tych 3 miesięcy próbnych urodzi mu się dziecko czy będzie należał mu się urlop ojcowski gdy przyjdzie na umowę o pracę?

#12 Guest_Halina

Guest_Halina
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2017 - 10:22

Umowa zlecenia nie jest stosunkiem pracy a tylko do nich stosowane są przepisy KP.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2017 - 12:02

Witam, Bardzo proszę o odpowiedź na następujące pytanie. Pracownik jest zatrudniony przez 3 miesiące na okres próbny na umowę zlecenie. Po tym okresie przejdzie na umowę o pracę. Jeśli w ciągu tych 3 miesięcy próbnych urodzi mu się dziecko czy będzie należał mu się urlop ojcowski gdy przyjdzie na umowę o pracę?

Gdy przejdzie na umowę o pracę, będzie miał prawo do urlopu ojcowskiego.

#14 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2017 - 11:22

Witam, W skład mojego wynagrodzenia za pracę wchodzi dodatek za obecność. Czy w przypadku skorzystania z tatcierzyńskiego pracodawca ma prawo zabrać/nie przyznać ten dodatek?

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2017 - 13:48

Czy skorzystanie z urlopu ojcowskiego jest odnotowywane w aktach osobowych pracownika?

#16 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6829 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 26 lipiec 2017 - 14:02

jest ślad

#17 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2017 - 10:41

Mam małą zagadkę. 

Korzystam w tej chwili z urlopu wychowawczego, ale z obniżonym czasem pracy. Pracuję na 1/2 etatu + wychowawczy. Czy mogę skorzystać w tym czasie z urlopu ojcowskiego?

Pozdrawiam. Krzysztof.

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2017 - 11:58

Mam małą zagadkę. 
Korzystam w tej chwili z urlopu wychowawczego, ale z obniżonym czasem pracy. Pracuję na 1/2 etatu + wychowawczy. Czy mogę skorzystać w tym czasie z urlopu ojcowskiego?
Pozdrawiam. Krzysztof.

Nie.Musiałbyś przerwać urlop wychowawczy.

#19 Guest_K.

Guest_K.
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2017 - 10:22

Czy urlop ojcowski np w wymiarze jednego tygodnia przedłuża się jeśli w trakcie jego trwania przypada dzień ustawowo wolny od pracy ? ( np urlop trwa od 14 sierpnia 2017 do 18 sierpnia 2017 czy przedłuża się do 21 sierpnia 2017 ? )

#20 Ofka

Ofka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 09 sierpień 2017 - 11:40

Nie - tydzień to tydzień czyli od poniedziałku do niedzieli albo od środy do wtorku itd. Nie ma znaczenia ile dni ustawowo wolnych będzie w trakcie. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych