Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

wynajem mieszkania - ustna umowa

umowa najmu najem mieszkanie

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 19 marzec 2017 - 00:14

Witam,

Szukam mieszkania. Oglądałam jedno w super lokalizacji i w korzystnej cenie, w dodatku ogólnie też mi się podoba i chciałabym je wynająć. Właściciel nie chce jednak podpisywać umowy, ponieważ uważa, że jest to zbędne i opieranie się wyłącznie na ustnych ustaleniach będzie korzystniejsze dla mnie jak i dla niego. Czy ma racje? Czy dużo ryzykuje zgadzając się tylko na ustną umowę? Nie chciałabym później mieć problemów.

#2 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 19 marzec 2017 - 08:09

Umowa ustna ma to do siebie, że trudno udowodnić jej zapisy i ustalenia w razie sporu, nie jest zatem korzystniejsza, a na pewno nie dla Ciebie.

#3 RobertiPatrycja

RobertiPatrycja

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 19 październik 2018 - 10:51

Na stronie https://www.bbn-efekt.pl/ masz namiar do biura gdzie ja znalazłam mieszkanie na wynajem. Mam rodzinę, męża dzieci więc było trochę trudniej znaleźć ofertę ale na szczęście przez biuro się udało dość szybko.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21946 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 październik 2018 - 11:01

Jasne ;) biorą wpisowe na szukanie mieszkań, a później przysyłają SMS-y z nieistniejącymi adresami mieszkań :lol:

#5 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 991 postów

Napisano 14 styczeń 2022 - 09:56

Dla mnie się spodobały tapety ścienne 3d https://uwalls.pl/fototapety-3d/i postanowiłem sobie jedną z nich kupić, była to dobra decyzja. Jeśli chodzi o jej położenie, to sam się za to wziąłem i wyszło super, a jak kłaść tapetę, dowiedziałem się z Internetu. Myślę, że na wynajem mieszkania położenie takich tapet będzie super opcją 

#6 emilawar

emilawar

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 styczeń 2022 - 10:02

Nie daj się nabrać, nie masz umowy nie masz nic. Umowa to podstawa. Powie ci to każdy zarządca nieruchomości Brudno. Bez umowy facet przyjdzie i wyrzuci cię w połowie miesiąca i nic nie zrobisz. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: umowa najmu, najem, mieszkanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych