Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak odszukać i usunąć gniazdo szerszeni?


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy forów
 • 102384 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 15:25

Szerszenie należą do grupy osowatych. Ich wielkość może jednak przerażać. Czy szerszeń może śmiertelnie ukąsić człowieka? Jak odszukać i usunąć gniazdo szerszeni?

Powrót do artykułu: Jak odszukać i usunąć gniazdo szerszeni?

#2 Guest_joanka

Guest_joanka
 • Goście

Napisano 17 marzec 2017 - 15:25

Jad szerszenia ma taka samą moc jak pszczoły, tylko wkłucie żądła bardziej boli bo ma większe pokładełko. Mitem jest, że jak nas użądli szerszeń to umrzemy, a jak dwa to umrzemy dwa razy. Użądlenie jest niebezpieczne dla osób uczulonych, osoby zdrowe poradzą sobie z mikrodawką jadu. Szerszeń atakuje TYLKO gdy sam został zaatakowany - wtedy walczy zaciekle. Ponieważ szerszenie są drapieżnikami, ich sąsiedztwo gwarantuje brak wszelkiej maści szkodników. Zanim zaczniemy eliminację tych owadów, pomyślmy, czy nasz wspólna planeta nie pomieści i nas i szerszeni?

#3 Guest_mm

Guest_mm
 • Goście

Napisano 15 maj 2017 - 06:03

Szerszenie sa pozytecznie w pewnym stopniu, ale niestety stanowia zagrozenie dla dzeci i zabijaja pszczoly, ktorych i tak jest juz niewiele na swiecie. Ja jestem za tepieniem. Pozdrawiam.

#4 Guest_agata

Guest_agata
 • Goście

Napisano 30 czerwiec 2017 - 20:57

edddrobak.pl/owady/szerszen.html

#5 Guest_Kris

Guest_Kris
 • Goście

Napisano 19 wrzesień 2017 - 13:20

Straż Pożarna wbrew opinii autora, nie ma obowiązku usuwać gniazd. W szczególności z domów prywatnych. Możliwe są jedynie przypadki gdy sprawa dotyczy bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia, bądź też budynków użyteczności publicznej.

#6 luke45

luke45

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 743 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 09:39

Ale zazwyczaj przyjeżdża jak się poprosi o pomoc ;)


Always look on the bright side of life!


#7 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 03 maj 2018 - 16:35

... tak zgłosiłem do usunięcia gniazdo szerszeni umieszczone w kominie wentylacyjnym budynku jednorodzinnego ..... to odp straży jest taka .....my to zlokalizujemy i usuniemy tylko na koszt właściciela spadną szkody prucia kanału wentylacyjnego wewnątrz budynku ...... no to o co chodzi ...czy nie można przez komin na dachu tego usunąć tylko trzeba pruć kanał went. w pionie ...takiego wyjaśnienia nie rozumiem .... a wersja 2 to proszę sobie wezwać profesjonalną firmę do usunięcia tego problemu ....... jestem w szoku odpowiedzią straży?Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych