Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak odszukać i usunąć gniazdo szerszeni?

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102190 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 15:25

Szerszenie należą do grupy osowatych. Ich wielkość może jednak przerażać. Czy szerszeń może śmiertelnie ukąsić człowieka? Jak odszukać i usunąć gniazdo szerszeni?

Powrót do artykułu: Jak odszukać i usunąć gniazdo szerszeni?

#2 Guest_joanka

Guest_joanka
  • Goście

Napisano 17 marzec 2017 - 15:25

Jad szerszenia ma taka samą moc jak pszczoły, tylko wkłucie żądła bardziej boli bo ma większe pokładełko. Mitem jest, że jak nas użądli szerszeń to umrzemy, a jak dwa to umrzemy dwa razy. Użądlenie jest niebezpieczne dla osób uczulonych, osoby zdrowe poradzą sobie z mikrodawką jadu. Szerszeń atakuje TYLKO gdy sam został zaatakowany - wtedy walczy zaciekle. Ponieważ szerszenie są drapieżnikami, ich sąsiedztwo gwarantuje brak wszelkiej maści szkodników. Zanim zaczniemy eliminację tych owadów, pomyślmy, czy nasz wspólna planeta nie pomieści i nas i szerszeni?

#3 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 15 maj 2017 - 06:03

Szerszenie sa pozytecznie w pewnym stopniu, ale niestety stanowia zagrozenie dla dzeci i zabijaja pszczoly, ktorych i tak jest juz niewiele na swiecie. Ja jestem za tepieniem. Pozdrawiam.

#4 Guest_agata

Guest_agata
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2017 - 20:57

edddrobak.pl/owady/szerszen.html

#5 Guest_Kris

Guest_Kris
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2017 - 13:20

Straż Pożarna wbrew opinii autora, nie ma obowiązku usuwać gniazd. W szczególności z domów prywatnych. Możliwe są jedynie przypadki gdy sprawa dotyczy bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia, bądź też budynków użyteczności publicznej.

#6 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 549 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 09:39

Ale zazwyczaj przyjeżdża jak się poprosi o pomoc ;)

Always look on the bright side of life!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych