Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak odszukać i usunąć gniazdo szerszeni?

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102431 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 15:25

Szerszenie należą do grupy osowatych. Ich wielkość może jednak przerażać. Czy szerszeń może śmiertelnie ukąsić człowieka? Jak odszukać i usunąć gniazdo szerszeni?

Powrót do artykułu: Jak odszukać i usunąć gniazdo szerszeni?

#2 Guest_joanka

Guest_joanka
  • Goście

Napisano 17 marzec 2017 - 15:25

Jad szerszenia ma taka samą moc jak pszczoły, tylko wkłucie żądła bardziej boli bo ma większe pokładełko. Mitem jest, że jak nas użądli szerszeń to umrzemy, a jak dwa to umrzemy dwa razy. Użądlenie jest niebezpieczne dla osób uczulonych, osoby zdrowe poradzą sobie z mikrodawką jadu. Szerszeń atakuje TYLKO gdy sam został zaatakowany - wtedy walczy zaciekle. Ponieważ szerszenie są drapieżnikami, ich sąsiedztwo gwarantuje brak wszelkiej maści szkodników. Zanim zaczniemy eliminację tych owadów, pomyślmy, czy nasz wspólna planeta nie pomieści i nas i szerszeni?

#3 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 15 maj 2017 - 06:03

Szerszenie sa pozytecznie w pewnym stopniu, ale niestety stanowia zagrozenie dla dzeci i zabijaja pszczoly, ktorych i tak jest juz niewiele na swiecie. Ja jestem za tepieniem. Pozdrawiam.

#4 Guest_agata

Guest_agata
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2017 - 20:57

edddrobak.pl/owady/szerszen.html

#5 Guest_Kris

Guest_Kris
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2017 - 13:20

Straż Pożarna wbrew opinii autora, nie ma obowiązku usuwać gniazd. W szczególności z domów prywatnych. Możliwe są jedynie przypadki gdy sprawa dotyczy bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia, bądź też budynków użyteczności publicznej.

#6 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 790 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 09:39

Ale zazwyczaj przyjeżdża jak się poprosi o pomoc ;)

Always look on the bright side of life!

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 maj 2018 - 16:35

... tak zgłosiłem do usunięcia gniazdo szerszeni umieszczone w kominie wentylacyjnym budynku jednorodzinnego ..... to odp straży jest taka .....my to zlokalizujemy i usuniemy tylko na koszt właściciela spadną szkody prucia kanału wentylacyjnego wewnątrz budynku ...... no to o co chodzi ...czy nie można przez komin na dachu tego usunąć tylko trzeba pruć kanał went. w pionie ...takiego wyjaśnienia nie rozumiem .... a wersja 2 to proszę sobie wezwać profesjonalną firmę do usunięcia tego problemu ....... jestem w szoku odpowiedzią straży?

#8 Guest_Zibi

Guest_Zibi
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2018 - 22:18

Masz prywatny dom to twój problem z szerszeniami.Jak spóldzielni to problem spóldzielni. Co innego gdy jest to szkoła czy szpital. Straż sie kiedys zagalopowała i zamiast robić co do niej nalezy robiła usługi bezpłatne.W końcu ktoś zrozumiał że nie ich rola. Tak samo jak sprzątanie po wypadkach jest idiotyzmem. Od tego jest zarządca drogi.Ale jeszcze generały do tego nie dorosli i jak by mogli to by kazali strażakom d*py podcierać.

#9 Guest_ADAM

Guest_ADAM
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2018 - 20:40

reklamy debilu pokazuje swoim dzieciom.

#10 andrzej777

andrzej777

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 wrzesień 2018 - 11:27

Straż Pożarna to chyba przyjedzie tylko do szkoły lub przedszkola, a jak ma w prywatnym domu, to masz samodzielnie sobie rozwiązać problem. Ja miałem szerszenie dwa razy i dzwoniłem po firmę ddd, do tego pana http://www.lento.pl/u/rGWedS. Przyjechał, popsikał, poopowiadał i po sprawie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych