Skocz do zawartości

PIT-8C refundacja studiów

PIT-8C PIT8c PIT 8c rozliczenie roczne

wróć do serwisu Księgowość 14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Halina

Guest_Halina
  • Goście

Napisano 17 marzec 2017 - 07:48

Witam,

Dostałam PIT-8c refundacja studiów (przychód wykazany w części D). Doczytałam się, że powinnam złożyć w związku z tym PIT-36 i zapłacić od tego podatek. Zastanawiam się jednak, czy czasem taki przychód nie jest zwolniony z opodatkowania ?! biggrin.png

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19299 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 17 marzec 2017 - 09:16

updof, wartość świadczeń przyznanych zgodnie z odrębnymi przepisami przez pracodawcę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych, z wyjątkiem wynagrodzeń otrzymywanych za czas zwolnienia z całości lub części dnia pracy oraz za czas urlopu szkoleniowego korzysta ze zwolnienia od podatku.

A te odrębne przepisy to:art. 1031-1036 Kodeksu pracy.

Jeśli twoja nauka jest na podstawie tych przepisów, to stosuje się zwolnienie.

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13519 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 marzec 2017 - 20:01

A od kogo jest ten PIT-8C, bo chyba nie od pracodawcy. 

Szkoda, że od razu tego nie napisałaś. 

#4 Guest_Halina

Guest_Halina
  • Goście

Napisano 23 marzec 2017 - 13:03

A od kogo jest ten PIT-8C, bo chyba nie od pracodawcy. 

Szkoda, że od razu tego nie napisałaś.

Z Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych.

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13519 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 23 marzec 2017 - 19:43

to moim zdaniem musisz rozliczyć ten przychód w PIT-36 razem z pozostałymi przychodami 

wykaż go w wierszu Inne źródła 

#6 Guest_Halina

Guest_Halina
  • Goście

Napisano 24 marzec 2017 - 07:52

to moim zdaniem musisz rozliczyć ten przychód w PIT-36 razem z pozostałymi przychodami 

wykaż go w wierszu Inne źródła 

Tak też uczyniłam, dziękuję smile.png

#7 Guest_Daria

Guest_Daria
  • Goście

Napisano 27 marzec 2017 - 08:08

A ja mam podobne pytanie:
Pit 8c - stypendium zwolnione z pdof, nie ma innych dochodów, jak należy to rozliczyć, wykazać tylko przychód bez podatku? na jakim druku? PIT 36 czy 37?

A drugi problem tp pit 11 świadczenie z FGŚP również bez podatku, nie ma innych dochodów - wykazać w PIT 37?

#8 Guest_Majka

Guest_Majka
  • Goście

Napisano 27 marzec 2017 - 08:49

A ja mam podobne pytanie:
Pit 8c - stypendium zwolnione z pdof, nie ma innych dochodów, jak należy to rozliczyć, wykazać tylko przychód bez podatku? na jakim druku? PIT 36 czy 37?

A drugi problem tp pit 11 świadczenie z FGŚP również bez podatku, nie ma innych dochodów - wykazać w PIT 37?

wykazac na PIT 36 jako inne źródła, jeżeli jest to 11-tka to musisz to rozliczyć na PIT 37 jako inne źródła

#9 Guest_Daria

Guest_Daria
  • Goście

Napisano 27 marzec 2017 - 09:01

Dzięki serdecznie smile.png

#10 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3610 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 27 marzec 2017 - 09:38

wykazac na PIT 36 jako inne źródła, jeżeli jest to 11-tka to musisz to rozliczyć na PIT 37 jako inne źródła

Majka,PIT 8C i PIT 11 musi rozliczyć na jednym PICIE 36

#11 Guest_Daria

Guest_Daria
  • Goście

Napisano 27 marzec 2017 - 10:01

ale to dwie różne osoby: pierwsza ma tylko  pit 8c (rozliczyć na pit 36), druga ma tylko pit 11 (rozliczyć na pit 37)

#12 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3610 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 27 marzec 2017 - 10:04

smile.png

#13 Guest_Irena

Guest_Irena
  • Goście

Napisano 27 marzec 2017 - 16:17

U mnie np siostra miała 4 pity 11 oraz jeden pit 8c . to jak jej rozliczałam ( a rozliczałam jej dobrym programem pitax , był sprawdzany i niejednokrotnie z niego kozystałam już ) to wszytsko było na pit 37 . Ogólnie z tych jej wszystkich dochodów wyszło ,ze urzędowi skarbowemu musi zapłacić dokładnie 53 zł ;/ zadowolona to raczej nie była . Halina a jaki miałaś dochód na tym pit 8c ? ona miała kwote przychodu cos koło 10 800zł

#14 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13519 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 marzec 2017 - 22:18

"Pit 8c - stypendium zwolnione z pdof, nie ma innych dochodów, jak należy to rozliczyć," - a co tu chcesz rozliczać skoro stypendium w kwocie zwolnionej z pdof ?

#15 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13519 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 marzec 2017 - 22:20

U mnie np siostra miała 4 pity 11 oraz jeden pit 8c . to jak jej rozliczałam ( a rozliczałam jej dobrym programem pitax , był sprawdzany i niejednokrotnie z niego kozystałam już ) to wszytsko było na pit 37 . Ogólnie z tych jej wszystkich dochodów wyszło ,ze urzędowi skarbowemu musi zapłacić dokładnie 53 zł ;/ zadowolona to raczej nie była . Halina a jaki miałaś dochód na tym pit 8c ? ona miała kwote przychodu cos koło 10 800zł

Tylko, że przychód z PIT-8C rozlicza się razem z pozostałymi w PIT-36, a nie w PIT-37. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PIT-8C, PIT8c, PIT 8c, rozliczenie roczne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych