Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nietypowy sposób rozliczania się z dostawcami treści.

rachunkowość prawo gospodarcze płace

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Krzysztof Grech

Krzysztof Grech

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 luty 2017 - 11:03

Witam,

Jestem w trakcie przedsięwzięcia, które ma na celu udostępnianie oryginalnych treści cyfrowych oraz fizycznych dla potencjalnie zainteresowanych kupujących. Wyłonienie sprzedających ma się odbywać na zasadzie konkursu. Jeżeli praca danej osoby zostanie wybrana, ma mieć ona możliwość sprzedaży produktu.

Zakładam, że będą to osoby nie tylko z obszaru polski, ale także zagraniczni dostawcy. Tutaj pojawia się problem. Jak rozwiązać tę kwestię prawnie?

Według mojego rozumowania sprzedając przedmiot osoby te będą prowadziły działalność sprzedaży w sposób zorganizowany i ciągły. Czy nie są zobowiązani wtedy do założenia działalności gospodarczej? Czy mnie, jako osoby udostępniającej jedynie miejsce zawarcia transakcji zobowiązuje cokolwiek w tej sprawie? Jeżeli tak, to czy jestem w stanie przejąć na siebie część tej odpowiedzialności i za pomocą umowy odciążyć tym samym sprzedawcę?

Zdaję sobie sprawę, że moje pytania może nie są zbyt konkretne, ale dopiero zaczynam orientować się w temacie. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź lub wskazanie miejsca gdzie mogę ją uzyskać.

Pozdrawiam serdecznie,

Krzysztof

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13423 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 luty 2017 - 21:43

"... które ma na celu udostępnianie oryginalnych treści cyfrowych oraz fizycznych dla potencjalnie zainteresowanych kupujących. Wyłonienie sprzedających ma się odbywać na zasadzie konkursu." - a coś więcej możesz napisać ? Jak technicznie miałoby to się odbywać ?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rachunkowość, prawo gospodarcze, płace

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy