Skocz do zawartości

Mandat za brak biletu autobusowego

autobus bilet brak mandat

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_AdinDwaTri

Guest_AdinDwaTri
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 21:08

Witam, mam następujący problem: 14 lutego bieżącego roku dostałem mandat za brak biletu autobusowego komunikacji miejskiej. Tylko, że druk z wezwaniem do zapłaty ma błędnie wpisany mój numer PESEL i moją datę urodzenia, pomimo faktu okazania i zabrania mojego dowodu osobistego przez kontrolera do przepisania danych.

Teraz pytaniem jest czy jest to podstawa do odwołania? Reszta danych na mandacie się zgadza. Problem wystąpił w komunikacji miejskiej miasta Lublin.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 12:43

To nie jest podstawa do odwołania. Odwoływać możesz się, gdybyś np. posiadał w chwili kontroli ważny bilet autobusowy, a z jakiegoś powodu nie okazał go lub nie posiadał przy sobie legitymacji zniżkowej, bo zapomniałeś jej zabrać z domu. Natomiast jeśli na mandacie jest Twoje imię nazwisko i adres, to nie widzę podstawy, żeby móc odwoływać się od mandatu.

#3 Guest_Amika

Guest_Amika
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2018 - 22:06

Też nie widzę podstaw do odwołania się od mandatu. Przykro mi, ale musisz go zapłacić. Możesz to zrobić np przy pomocy tego zaplacmandat.pl miejsca bez wychodzenia z domu.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autobus, bilet, brak, mandat

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych