Skocz do zawartości

Pilne, rozliczenie roczne , dziecko, nagroda

nagroda pit 8c rozliczenie roczne ulga na dziecko

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 14 luty 2017 - 11:34

Witam

Bardzo proszę o pomoc w trzech kwestiach:

1. Corka 13.04.2016 skonczyla 18 lat , pracowala w 2016 roku , uzyskala dochod 500zl , otrzymala pi11t , czy rozliczam ją osobno? czy doliczam do swoich dochodów?

2. Corka w 2016 roku otrzymała nagrodę od prezydenta miasta 3000zl , otrzymała Pit 8c , czy od tego płaci się podatek? i ponowne pytanie czy rozliczam tą nagrodę u siebie jako rodzic?

3. Czy mimo skończonych 18 lat należy mi się nadal ulga na dziecko ? czy tylko do ukończenia 18 roku zycia ? czyli za 2016 rok tylko 4 miesiące?

Z góry dziękuje za pomoc, do US nie mogę się dodzwonićsad.png

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13506 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 luty 2017 - 22:31

Córka jest dorosła, więc sama się rozlicza w PIT-36, nagrodę wykazuje w wierszu inne źródła.

Co do ewentualnego prawa do odliczenia ulgi na dziecko jednak proponuję kontakt z US lub z KIP, bo tu masz szczególny przypadek, związany z tym, że w 2016 była jeszcze małoletnia. 

#3 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 15 luty 2017 - 09:47

A czy ulga nie przysługuje czasem dopóki dziecko się uczy? córka w 2016 caly rok była uczennicą liceum, następnie idzie na studia , wiec chyba tez ulga przysługuje? czy jednak TYLKO do 18 roku zycia ?

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13506 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 15 luty 2017 - 21:55

Tak, ulga przysługuje na uczące się dziecko do wieku 25 lat /o ile pamiętam/

Ale tu miałam na myśli fakt, że córka osiągnęła dochód powyżej kwoty zwolnionej z pdof, czyli ponad 3.089,- zł.  

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nagroda, pit 8c, rozliczenie roczne, ulga na dziecko

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych