Skocz do zawartości

Zdjęcie

Powrót pracownika po długotrwałej chorobie

wróć do serwisu Kadry 31 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_gość gość

Guest_gość gość
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2018 - 17:00

Mi się wydaje, że zdecydowanie warto rozeznać się w tym temacie w Internecie. Powinno być to bardzo dobre rozwiązanie.

Spadaj baranie

#22 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 listopad 2018 - 16:57

Witam Będąc na zasiłku rehabilitacyjnym ponad 3-ce chcę wrócić do pracy i zgłosić gotowość posdjęcia zatrudnienia. Obawiam się jednak, że zamiast skierowania na badania kontrolne pracodawca będzie chciał wręczyć mi wypowiedzenie umowy o pracę bez okresu wypowiedzenia. Jak zabezpieczyć się przed taką ewentualnością i jakie są uregulowania prawne w tej kwestii?

#23 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 listopad 2018 - 17:48

Jak ja nienawidzę takich durnych pytań wrrr.
No jak się zabezpieczyć? Nijak masz odpowiedź, będzie chciał to wręcz.
Nie ma czegoś takiego jak "wypowiedzenie bez okresu wypowiedzenia" jest Rozwiązanie bez okresu wypowiedzenia.
Nie może ci wręczyć żadnego pisma bez twojej zdolności do pracy, czyli badań LMP.

#24 Guest_fin

Guest_fin
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2019 - 19:55

gość 16 : 57. nie myś o zwolnieniu z roboty tylko weź się do roboty

#25 Guest_Luki

Guest_Luki
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2019 - 20:15

A jeśli pracownik po długim l4 (40 dni) wraca i pracodawca wręcza mu skierowanie na badania, ale w trakcie weekendu pracownik miał w grafiku być w pracy, więc siłą rzeczy w niej nie będzie, bo raz nie ma badań lekarskich, dwa: w weekend ich nie zrobi, ba z dnia na dzień też ich raczej nie zrobi ze względu na dostępność terminów u lekarza. Kto zapłaci pracownikowi za nieprzepracowane godziny? Umowa na stałą stawkę oczywiście.

#26 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19176 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 06 styczeń 2019 - 05:58

Wraca do pracy... A później piszesz o weekendzie, to kiedy wrócił?
Z własnej winy nie zrobił badań?
Raczej nie, można było wcześniej dostarczyć pracownikowi skierowanie, to nie jego wina, że kolejka u lekarza.
Kto ma płacić? Pracodawca

#27 Guest_Stywen

Guest_Stywen
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2019 - 14:37

Do ZosiaA......Jeżeli zwolnienie się kończy np w piątek włącznie, a pracownik ma się stawić do pracy w sobotę i niedzielę , nie może wykonywać pracy bez badań.W czasie zwolnienia w ostatnim dniu, czy wcześniej też nie zrobi badań bo jest chory (na zwolnieniu). Dopiero w poniedziałek może pójść do lekarza medycyny pracy, ze skierowaniem z zakładu.

#28 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2019 - 11:31

Po 42 dniach zwolnienia uczeń chce wrócić na praktyki , (w pracy dwa dni w tygodni). czy tez trzeba go skierować na badania ?

#29 Guest_223

Guest_223
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2019 - 12:14

Po 42 dniach zwolnienia uczeń chce wrócić na praktyki , (w pracy dwa dni w tygodni). czy tez trzeba go skierować na badania ?

TAK

#30 Guest_marek

Guest_marek
  • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 08:55

Dzień dobry czy po zwolnieniu lekarskim 6 miesięcy umowa o pracę stała może wygasnąć czy musiałbym złożyć podanie o zwolnienie do pracodawcy ? Chciałbym zwolnić się z dnia na dzień bez wypowiedzenia, gdyż w trakcie zwolnienia otrzymałem propozycję podjęcia pracy po zwolnieniu lekarskim u innego pracodawcy.

#31 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 09:24

Dzień dobry czy po zwolnieniu lekarskim 6 miesięcy umowa o pracę stała może wygasnąć czy musiałbym złożyć podanie o zwolnienie do pracodawcy ? Chciałbym zwolnić się z dnia na dzień bez wypowiedzenia, gdyż w trakcie zwolnienia otrzymałem propozycję podjęcia pracy po zwolnieniu lekarskim u innego pracodawcy.

Sama ma wygasnąć?! Musisz złożyć wypowiedzenie, albo pracodawca Tobie...

#32 Guest_sa

Guest_sa
  • Goście

Napisano 09 listopad 2019 - 10:34

aa

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych