Skocz do zawartości

Błędy geodezyjne

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 09 luty 2017 - 13:07

W 1971r podczas uregulowań własności gospodarstw rolnych, geodeci błędnie wyrysowali kilka sąsiadujących ze sobą działek. Oprócz mojej, jeszcze sześć przylegających do siebie działek, przesunięto o jakieś 15 metrów. W żaden sposób to się nie pokrywa z rzeczywistością.

Budując dom w 1991r geodeta sporządził mapę do celów projektowych i stwierdził żadnych rozbieżności czy nieprawidłowości. W 1996 roku uzyskałam zezwolenie na użytkowanie domu i byłam spokojna. Obecnie okazało się że ten właśnie dom wg map stoi w połowie na działce sąsiada. Ponieważ nieprawidłowości dotyczą kilku działek i są ze sobą powiązane, chcąc je wyprostować musieliby zaangażować się w to wszyscy właściciele działek, a im niestety na tym nie zależy (koszty geodezyjne musiałabym pokryć w całości)

Wprawdzie wynajęłam geodetę, niestety po pomiarach dokonanych przez geodetę tylko mojej działki i bezpośrednich sąsiadów, powstał jeszcze większy bałagan, na który sąsiad się nie mógł zgodzić i zakwestionował nowe mapy. Poza tym mój dom już po tych pomiarach jest całkowicie usytuowany na działce sąsiada. Natomiast wiata sąsiada (legalna, zgłoszona) na działce innego sąsiada. Byliśmy zmuszeni zrezygnować z usług tego geodety. Liczyłam na to że problem mój rozwiąże operat ewidencyjny, ale od kilku lat słyszę że będzie w moim rejonie za 5 lub 10 lat.

Bardzo proszę o pomoc, gdzie powinnam się udać celem uregulowania własności?

#2 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 kwiecień 2017 - 15:52

Uważam, że warto wybrać dobrą firmę geodezyjną. Jeśli więc chcecie, to możecie sprawdzić geodezja wołomin. Sądzę, że firma godna polecenia wykonujaca solidne i dokładne pomiary geodezyjne. Być może również i wam przydadzą się oferowane przez nich usługi. 

#3 Miga66

Miga66

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 14:37

Dobry geodeta to absolutna podstawa... Bez tego ciężko jest coś ruszyć i narażasz się na różne błędy. Moi znajomi ze śląska polecali tego usługi http://geobud.pl/

Przyjaciele przychodzą i odchodzą, jak kelnerzy w restauracjach, zauważyliście?

#4 kakus7

kakus7

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 sierpień 2017 - 15:15

Zgadzam się z poprzednikiem. Błędy geodezyjne to po prostu jakiś koszmar... Można też sobie przez to niezłych problemów narobić... Warto więc może nawet wydać trochę więcej na kogoś sprawdzonego i mieć święty spokój. Ja ze swojej strony z obszaru Katowic mogę polecić te usługi http://www.geolog.katowice.pl/

Imass wzruszył ramionami. – O bezcelowości, przyboczna.

#5 DanielNieznanowski

DanielNieznanowski

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 122 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 13:47

Niestety geodeci też ludzie, ale czasami ich błędy mogą nas sporo kosztować. Na szczęście teraz są solidne sprzęty, które służą do pomiarów metodą tegova czy pomiary metodą boma. Można o tym poczytać więcej http://geosan.pl/.

#6 hydrodrill

hydrodrill

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 08 marzec 2019 - 11:45

Niestety teraz wszędzie jest łatwo popełnić błąd. Trzeba wziąć odpowiedzialność na siebie, ale jak przedmówca stwierdził teraz istnieją programy, które ułatwiają pracę.

#7 hepina

hepina

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 29 lipiec 2019 - 17:23

No właśnie. Poza tym warto nieco się dowiedzieć samemu na temat takich prac. Tutaj http://prace-polowe.pl można wiele takich fajnych artykułów znaleźć.

#8 G0siaa

G0siaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 277 postów

Napisano 20 marzec 2020 - 07:33

Dlatego warto korzystać usług sprawdzonej i doświadczonej firmy geodezyjnej. Ja współpracowałam z www.mgeo.com.pl. Sporządzili dla mnie precyzyjną mapę do celów projektowych w wersji cyfrowej. Byłam bardzo zadowolona z ich usług.

#9 michal71

michal71

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 19 maj 2020 - 14:18

Właśnie dlatego takie pracy powinno powierzać się wyłącznie firmom, które mają w tym doświadczenie i dobrą renomę wśród klientów. Teraz coraz więcej ludzi szuka takich firm po kosztach i później są takie efekty, że trzeba 2 razy płacić.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych