Skocz do zawartości


RMUA


wróć do serwisu Kadry 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Dagmara

Guest_Dagmara
  • Goście

Napisano 03 luty 2017 - 10:59

Witam, czy pracodawca po roku musi wystawic RMUA dla zleceniobiorcy za ktorego oplacana byla tylko skladka zdrowotna? pozdrawiam



#2 Eni

Eni

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 03 luty 2017 - 11:12

tak



#3 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 06 luty 2017 - 08:20

Ja mam pytanie czy ZUS RMUA jest obowiązkowe dla wszystkich pracowników raz w roku? 

Zajmuje się teraz kadrami i płacami, natomiast jako zwykły pracownik nigdy wcześniej nikt mi nie przedstawiał żadnego ZUS RMUA stąd moje pytanie.



#4 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20412 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 06 luty 2017 - 08:24

Ja mam pytanie czy ZUS RMUA jest obowiązkowe dla wszystkich pracowników raz w roku? 

Zajmuje się teraz kadrami i płacami, natomiast jako zwykły pracownik nigdy wcześniej nikt mi nie przedstawiał żadnego ZUS RMUA stąd moje pytanie.

( ustawy o sus

Chyba powinnaś zacząć od przepisów, jeśli        ".....Zajmuje się teraz kadrami i płacami,....."wink.png



#5 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20412 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 06 luty 2017 - 08:25

art. 41 ustawy o sus).



#6 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 06 luty 2017 - 08:34

Ok wiem, tylko chodzi mi o praktykę, bo tak jak mówię, nigdy mi pracodawca zus rmua nie przedstawiał, ani żadnych innych dokumentów zawierających informacje o składkach miesięcznych. Dlatego to dla mnie trochę dziwne, że nigdy czegoś takiego nie otrzymałam.

Czy taka informacja powinna się znaleźć również w aktach osobowych?



#7 Edzia

Edzia

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 06 luty 2017 - 09:01

Nie wpinamy do akt osobowych



#8 Eni

Eni

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 06 luty 2017 - 09:41

a mnie zastanawia taka rzecz... otóż mamy teraz nowy program płacowy - i "paski" do wynagrodzeń zawierają dodatkowo inf. takie jak w RMUA - czy w związku z tym, skoro pracownicy, odbierają co miesiąc taki pasek z kompletem inf. - to czy na koniec roku trzeba będzie drukować także RMUA?? czy też takie paski wystarczą... :)



#9 Guest_ert

Guest_ert
  • Goście

Napisano 06 luty 2017 - 10:13

przecież za 2016 rok nie dajemy już RMUA dla zleceniobiorców.... (zmiana przepisów była jakiś czas temu jeśli się nie mylę....)  



#10 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20412 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 06 luty 2017 - 10:29

a mnie zastanawia taka rzecz... otóż mamy teraz nowy program płacowy - i "paski" do wynagrodzeń zawierają dodatkowo inf. takie jak w RMUA - czy w związku z tym, skoro pracownicy, odbierają co miesiąc taki pasek z kompletem inf. - to czy na koniec roku trzeba będzie drukować także RMUA?? czy też takie paski wystarczą... smile.png

Tylko, ze dawanie co m-c nie jest obowiązkowe, a roczne jest.



#11 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20412 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 06 luty 2017 - 10:29

przecież za 2016 rok nie dajemy już RMUA dla zleceniobiorców.... (zmiana przepisów była jakiś czas temu jeśli się nie mylę....)  

o czym ty piszesz? my nie o zleceniobiorcach, ale o pracownikach





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych