Skocz do zawartości

Urlop okolicznościowy

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2017 - 10:19

Moja mama chorowała dłuższy czas, potem wróciła do pracy, ale jak była chora zmarła jej siostra. Czy pracodawca powinienm udzielić tego urlopu okolicznościowego w pozniejszym czasie?

#2 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2017 - 10:34

Jeśli urlop okolicznościowy będzie miał związek ze śmiercią siostry to tak, ale jeśli mama była chora w grudniu a urlop okolicznościowy w lutym to raczej ciężko będzie to powiązać.

#3 Guest_Hanna

Guest_Hanna
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2017 - 10:50

mam podobna sytuacje. w czasie mojego pobytu w szpitalu zmarl moj brat i nie moglam byc na jego pogrzebie. czy pracodawca jest zobowiazany wyznaczyc mi inny dzien za ten ktory przyslugiwal mi wtedy?

#4 Weronika_

Weronika_

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 87 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 10:56

mam podobna sytuacje. w czasie mojego pobytu w szpitalu zmarl moj brat i nie moglam byc na jego pogrzebie. czy pracodawca jest zobowiazany wyznaczyc mi inny dzien za ten ktory przyslugiwal mi wtedy?

nie

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20420 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 31 styczeń 2017 - 11:08

Podaj jakieś daty...pobytu w szpitalu, śmierci brata.....jak bardzo dawno temu  to było

#6 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 14:39

przede wszystkim to pierwsze słyszę aby PRACODAWCA WYZNACZAŁ dzień urlopu okolicznościowego dla pracownika...

to pracownik występuje z wnioskiem o udzielenie urlopu do pracodawcy; pracodawca wniosek uwzględnia - o ile oczywiście ma ku temu przesłanki (niestety nie zawsze jest tak, że urlop okolicznościowy można wykorzystać - np. urlop z okazji narodzin dziecka - matka nie ma szans aby go otrzymać...), nie ma tu żadnego OBOWIĄZKU wykorzystania (lub jak piszesz WYZNACZENIA PRZEZ PRACODAWCĘ) urlopu okolicznościowego;

#7 black

black

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 02 luty 2017 - 14:53

Urlop okolicznosciowy jest tak płatny jak wypoczynkowy czy inaczej? I czy jest jakiś wykaz okazji na które przysługuje czy to wola pracodawcy co uzna za warte takiego urlopu?

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20420 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 02 luty 2017 - 15:12

Zajrzyj do Kodeksu Pracy, to nie jest wola lub niewola pracodawcy

#9 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 02 luty 2017 - 15:14

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy.

1) 2 dni – w razie ślubu pracownika lub urodzenia się jego dziecka albo zgonu i pogrzebu małżonka pracownika lub jego dziecka, ojca, matki, ojczyma lub macochy;

2) 1 dnia – w razie ślubu dziecka pracownika albo zgonu i pogrzebu jego siostry, brata, teściowej, teścia, babki, dziadka, a także innej osoby pozostającej na utrzymaniu pracownika lub pod jego bezpośrednią opieką.

stosowuje się zasady obowiązujące przy ustalaniu wynagrodzenia za urlop, z tym że składniki wynagrodzenia ustalane w wysokości przeciętnej oblicza się z miesiąca, w którym przypadł płatny okres niewykonywania pracy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych