Skocz do zawartości


opłata za duplikat świadectw, legitymacji jako dochód


wróć do serwisu Księgowość 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Nowa

Guest_Nowa
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2017 - 10:26

Dzień dobry mam pytanie, jak jest z opłatą za wystawianie duplikatów świadectw, czy legitymacji w szkołach? Nasi uczniowie dotąd płacili w kasie Urzędu Miejskiego, teraz słyszę, że powinno być ujęte w każdej szkole jako dochód i u nas powinni wpłacać, czy ten dochód to paragraf 0690? Czy te opłaty są zwolnione z Vat, czy należy doliczyć Vat?



#2 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2017 - 12:58

opłata za duplikat świadectwa - 26zł.

opłata zaduplikat  legitymację szkolną - zł. 9

 

wpłaty są księgowane w paragrafie 0690 i są zwolnione z Vat i  korzystają ze zwolnienia z tego podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 ustawy o VAT.

 


#3 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 07:40

Wg rozporządzenia MRiF z 22.12.2016r. Dz.U. poz. 2294

 

paragraf 061 - wpływy z opłat egzaminacyjnych oraz opłat za wydawanie świadectw, dyplomów, zaświadczeń, certyfikatów i ich duplikatów;

 

paragraf 069 - wpływy z różnych opłat ( w szczególności: - opłaty za legitymacje, duplikaty legitymacji, druki meldunkowe, różne druki,)



#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2017 - 08:02

Aga, dziękuję! smile.png  Nie wiedziałam o zmianach.



#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 luty 2017 - 08:38

Korzysta to ze zwolnienia z VAT ale czy należy to ujmować w deklaracji VAT-7 a jeśli tak to jak to wciągnąć w ewidencję i kiedy powstaje obowiązek podatkowy?



#6 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 09 luty 2017 - 10:24

Na podstawie jakiego dokumentu wciągnąc opłate za wydanie duplikaty świadectwa szkolnego do rejestru VAT???

Wydaje mi się ze wystarczy Dowód wewnętrzny???



#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 luty 2017 - 16:52

Za wydanie duplikatu legitymacji lub świadectwa wystawiam fakturę ze stawką VAT - zw. Na dole piszę podstawę zwolnienia, czyli art. 43 ust. 1 pkt 26 ustawy o VAT, Bez problemu wchodzi do deklaracji VAT.



#8 zespół_szkół

zespół_szkół

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 15 luty 2017 - 14:29

Fakturę wystawiasz na dziecko ? Szczerze powiem, że do tej pory nie robiłam przypisu należności za duplikaty. Księgowałam wpłatę na dochody 130/720. Teraz powinnam najpierw zaksięgować fakturę a następnie wpłatę np. miałam wpłatę za duplikat świadectwa 02.01.2017 i tą datą wystawić fakturę? Jak ją zaksięgować



#9 małgorzata

małgorzata

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 250 postów

Napisano 16 luty 2017 - 10:26

221/720   faktura

130/221 zapłata



#10 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 16 luty 2017 - 19:20

Rownie dobrze mozna zamiast faktury wystawic dowod wewnetrzny ( 221/720) i ujac go po wyciagu bankowym w ktorm widnieje oplata za dupikat( 130/221)

#11 zespół_szkół

zespół_szkół

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 17 luty 2017 - 08:01

Dowodem wewnętrznym może być PK ?



#12 Guest_Anitek44

Guest_Anitek44
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2018 - 20:59

a opłata z tytułu wydania duplikatu KARTY ROWEROWEJ ???

0690? JAKO RÓŻNE DRUKI?



#13 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15967 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 07 styczeń 2018 - 08:56

Tak, jest wyrok SN w tej sprawie.

  

a opłata z tytułu wydania duplikatu KARTY ROWEROWEJ ???
0690? JAKO RÓŻNE DRUKI?

Czy ty rozumiesz co jest w par.069 zapisane? Czy chcesz, żeby ktoś zdecydował za ciebie?

#14 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15967 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 07 styczeń 2018 - 09:01

Pierwszy wpis to pomyłka :)

#15 Guest_aka

Guest_aka
  • Goście

Napisano 14 luty 2018 - 13:23

a czy czasem nie powinno być 221/760?



#16 Guest_Bożena

Guest_Bożena
  • Goście

Napisano 15 luty 2018 - 20:00

Za duplikat karty rowerowej nie pobieramy opłat:)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy