Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka maszyna do lodów na początek działalności?

wróć do serwisu Moja Firma 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 277 postów

Napisano 22 styczeń 2017 - 10:02

Mieszkam w miejscowości blisko popularnego jeziora. Od maja do września na naszym kąpielisku przebywa w dni słoneczne sporo osób, a oprócz sklepu spożywczego oddalonego o 400 m nic w pobliżu nie ma z gastronomii. Wpadłam na pomysł, aby postawić przy pomoście maszynę do lodów. Mam tam podstawowe media w budce przechowującej sprzęt wodny. Można to dobrze i niewielkim nakładem środków zagospodarować.
Czytałam na różnych forach że najlepsza jest maszyna do lodów świderków. Te lody najlepiej się sprzedają i najwięcej na nich można zarobić. Patrzyłam na allegro i trochę się nie mogę połapać w tym wszystkim. Którą maszynę wybrać, co się bardziej opłaca kupić czy wydzierżawić.ze czy ryzyko tez?

#2 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 532 postów

Napisano 23 styczeń 2017 - 10:56

Jeśli nad jeziorem latem będzie wypoczywać sporo osób to na pewno jest to dobry pomysł na biznes. Jednak polecałbym to pytanie zadac na forum biznesowym albo na forum gastronomiczym. Poszukaj czy takei są ( znajdziesz tam więcej informacji).

Możesz również bezpośrednio złozyć zapytanie w hurtowni sprzedającej maszyny do lodów świderków. Na przykład tutaj:

http://www.automatyd...lodow-swiderkow

Widzę,ze firma oferuje również i dzierżawę, o którą się pytasz. 

#3 Guest_NorbertP

Guest_NorbertP
  • Goście

Napisano 25 marzec 2017 - 19:16

Na pewno wynająć można z gastro4rent, to wypożyczalnia gastronomiczna z Warszawy i mają w ofercie różne rzeczy, także maszyny do lodów włoskich.

#4 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 561 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 14:19

Wynajem to rozsądne rozwiązanie. Jak biznes rozwinie się będzie kasa na zakup własnej.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 luty 2018 - 16:54

czesc. ja mam troche inne pytanie, pilnie poszukuje kubków papierowych do lodów. czy ktoś zna firmę logokubek.pl?

#6 Guest_Piter

Guest_Piter
  • Goście

Napisano 25 luty 2018 - 01:38

Również mam punkt nad jeziorem(Ślesin). U mnie biznes uzależniony jest od pogody ponieważ nie ma w pobliżu żadnych domków. Klienci pojawiają wyłącznie w ciepłe dni na plaży. Musisz być przygotowana na krótką i intensywną sprzedaż. Z tym wiąże się posiadanie maszyny która będzie niezawodna oraz wydajna. Napewno przed decyzją powinnas odwiedzić sprzedawcę, sprawdzić czy posiada zaplecze serwisowe oraz spytać o dostępność części zamiennych. Dwa lata temu byłem na twoim miejscu. Objechalem pół Polski w poszukiwaniu maszyny. Wybór padł na Liron Polska. Przede wszystkim jakość obsługi, prezentacja maszyny. Możesz nawet zobaczyć jak powstają maszyny od podstaw. Ja mam model Rapid z chłodzeniem wodnym i jeszcze nigdy nie miałem sytuacji aby klient musiał czekać za lodem a kolejki u mnie naprawdę nie są małe:) często na początku dzwoniłem na serwis z naprawdę banalnymi pytaniami i zawsze byłem traktowany poważnie. Sprawdź liron-polska.pl

#7 Guest_Ireneusz33

Guest_Ireneusz33
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 13:30

Też mam takie podejście, jak sprzęt do firmy to porządny, jak inwestować to raz konkretnie i na wiele lat a nie co chwilę wymieniać. Na przykład zmywarki mam z Winterhalter i tyle lat działają i nic się nie dzieje, to dowód że trzeba stawiać na jakość

#8 adamela

adamela

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 28 lipiec 2018 - 10:09

Też mam takie podejście, jak sprzęt do firmy to porządny, jak inwestować to raz konkretnie i na wiele lat a nie co chwilę wymieniać. Na przykład zmywarki mam z Winterhalter i tyle lat działają i nic się nie dzieje, to dowód że trzeba stawiać na jakość

też mam je w firmie - bardzo dobry sprzęt. A co racja to racja, jakość się liczy, znajoma kupiła zmywarkę po taniości i jej zalało pół lokalu

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych