Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urlop wychowawczy 2017

wróć do serwisu Kadry 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515943 postów

Napisano 21 styczeń 2017 - 13:44

Wymiar urlopu wychowawczego to maksymalnie 36 miesięcy. Może być wykorzystany przez rodziców dziecka na różne sposoby. W celu skorzystania z urlopu wychowawczego należy złożyć wniosek. Co powinien zawierać wniosek i jakie dokumenty do niego dołączyć?

Powrót do artykułu: Urlop wychowawczy 2017

#2 Guest_EWA Kowal

Guest_EWA Kowal
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2017 - 13:44

Witam, mam takie pytanie - czy jesli chcac utrzymac prace zlozylam wniosek o zmniejszenie wymiaru etatu po zakonczonym urlopie rodzicielskim (roczny po urodzeniu dziecka) a teraz chcialabym jednak zlozyc wniosek o urlop wychowawczy zeby móc podjac prace w innym miejscu, tylko pytanie czy np moge wniosek o urlop wychowawczy zlozyc na np 3 mce a potem z niego wrocic do pracy? czy jest to jakos uwarunkowane, czy wystarczy ze ja to dobrze umotywuje. Czy wtedy nadal jestem pod ochroną? Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje w tej sprawie, z góry dziękuję, Pozdrawiam

#3 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 15 marzec 2017 - 23:18

Witam, proszę o udzielenie informacji. Będąc w ciąży (pracodawca został o tym poinformowany przed podpisaniem umowy) podjęłam pracę w listopadzie 2015 roku. W marcu 2016 r. poszłam na zwolnienie lekarskie a w maju urodziłam dziecko. Czy po zakończonym urlopie macierzyńskim mogę wnioskować o udzielenie mi urlopu wychowawczego bezpłatnego na okres 2 miesięcy? Będę bardzo wdzięczna za informację

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2017 - 08:44

Czy jest obowiązek umieszczenia informacji o urlopie wychowawczym w świadectwie pracy?

#5 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2017 - 10:15

Czy jest obowiązek umieszczenia informacji o urlopie wychowawczym w świadectwie pracy?

http://kadry.infor.p...-od-2017-r.html

#6 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8523 postów

Napisano 12 czerwiec 2017 - 10:47

obowiązkowy zapis

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2017 - 12:29

Czy jeśli matka posiada 2dzieci z różnicą wieku 2lata to po skończeniu rocznego urlopu macierzyńskiego na młodsze dziecko może najpierw wykorzystać wychowawczy na starsze dziecko a później jeszcze skorzystać na młodsze? oczywiście taki czas zanim młodsze skończy 6lat.

#8 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2017 - 13:44

Czy przed rozpoczęciem urlopu wychowawczego istnieje obowiązek wykorzystania urlopu wypoczynkowego (umowa o pracę)? Jeżeli takiego obowiązku nie ma, to czy można uzyskać ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2018 - 00:12

A co jeśli mam umowę o pracę na czas określony. Po zakończeniu urlopu rodzicielskiego chciałabym pójść jeszcze na urlop wychowawczy, ale między czasie kończy mi się umowa? Czy pracodawca ma obowiązek ją przedłużyć? Czy mogę iść na urlop tylko do końca umowy?

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2018 - 06:55

A co jeśli mam umowę o pracę na czas określony. Po zakończeniu urlopu rodzicielskiego chciałabym pójść jeszcze na urlop wychowawczy, ale między czasie kończy mi się umowa? Czy pracodawca ma obowiązek ją przedłużyć? Czy mogę iść na urlop tylko do końca umowy?

Pracodawca nie ma obowiązku przedłużać umowy, może urlopu wychowawczego udzielić tylko do końca umowy.

#11 Guest_Jolka

Guest_Jolka
  • Goście

Napisano 21 marzec 2018 - 23:29

Jeśli pracownik nie złożył wniosku po urlopie rodzicielskim o urlop wychowawczy i nie stawił się do pracy w oznaczonym dniu po upływie terminu .To czy mogę wypowiedzieć umowę o pracę. (Umowa zawarta na czas nieokreślony)

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 13:27

Jeśli pracownik nie złożył wniosku po urlopie rodzicielskim o urlop wychowawczy i nie stawił się do pracy w oznaczonym dniu po upływie terminu .To czy mogę wypowiedzieć umowę o pracę. (Umowa zawarta na czas nieokreślony)

Możesz, oczywiście jeśli masz pewność, że np. nie przebywa na zwolnieniu lekarskim lub w szpitalu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych