Skocz do zawartości

Zdjęcie

Do kiedy można wykorzystać 2 dni zwolnienia z tytułu opieki nad dzieckiem do lat 14

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516127 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 23:41

Córka naszej pracownicy 30 czerwca 2009 r. skończy 14 lat. Pracownica poprosiła o 2 dni wolnego z tytułu opieki nad dzieckiem 29 i 30 czerwca 2009 r. W tych dniach pracownica według grafiku powinna pracować. Czy możemy udzielić pracownicy dnia wolnego z tytułu opieki nad dzieckiem 30 czerwca?

Powrót do artykułu: Do kiedy można wykorzystać 2 dni zwolnienia z tytułu opieki nad dzieckiem do lat 14

#2 Guest_Gosc

Guest_Gosc
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2017 - 23:41

Jeżeli moja córka kończy 14 lat w lipcu to czy przysługuje mi 2 dni opieki

#3 Guest_Jam_jest_kawał_chama

Guest_Jam_jest_kawał_chama
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2017 - 11:56

Gościu który zadałeś pytanie o córkę z lipca - mogę się tylko ulitować nad twoim marnym rozgarnięciem. W artykule jest napisane to o co pytasz i to z uwzględnieniem dodatkowego niuansu o urlopie w dniu urodzin dziecka. Jak tego nie rozumiesz, to albo nie zadałeś sobie trudu przeczytania artykułu (więc skoro Tobie szkoda czasu na to, to innym szkoda czasu na Ciebie) - albo jesteś nieukiem i nie rozumiesz po polsku. Tak czy inaczej, szkoda na Ciebie czasu.

#4 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 12 lipiec 2017 - 12:52

Jeżeli moja córka kończy 14 lat w lipcu to czy przysługuje mi 2 dni opieki

tak

#5 Guest_Tata

Guest_Tata
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2017 - 12:22

Witam. W lipcu tego roku urodziły mi się bliźniaki. Czy muszę wykorzystać ten dzień opieki do końca roku kalendarzowego żeby mi nie przepadł? Rozumiem że przysługują mi dwa takie dni na rok kalendarzowy. Z tym że jeden dzień przypada na półrocze przepracowania stażu pracy? Czy też można wykorzystać dwa dni np pod rząd?

#6 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2017 - 12:31

nie ma znaczenia staż pracy. dwa dni na rok kalendarzowy, można dzielić nawet na godziny - składasz oświadczenie u pracodawcy. ten urlop nie przechodzi na następny rok, nie wykorzystasz to przepada

#7 Guest_Tata

Guest_Tata
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2017 - 12:51

Aga - Dziękuję za odpowiedź. Zasugerowano mi że skoro dzieci urodziły się w drugim półroczu tego roku to przysługuje mi jeden dzień. Pozdrawiam

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 23:15

Mam pytanie czy pracownikowi,który kończy w lutym prace w firmie przysługują dwa dni urlopu do wykorzystania w tej firmie , z której odchodzi.Czy może je wykorzystać w nowej firmie gdzie zaczyna pracę.Pytam , poniewaz dzisiaj poinformował mnie,ze chce wykorzystać te dwa dni w lutym ?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 07:18

Może wykorzystać u tego pracodawcy, u którego chce, nawet gdyby pracę kończył w styczniu, informacja jest w świadectwie pracy.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2019 - 18:23

Moje dziecko 2 stycznia kończy 14 lat więc przysługuje mi tylko jeden dzień opieki😭

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych