Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świadczenie rodzicielskie, czyli kosiniakowe 2017

wróć do serwisu Kadry 52 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Zdezorientowana

Guest_Zdezorientowana
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2017 - 10:25

Witam , jestem osobą bezrobotna, a ojciec dziecka ma umowę na czas nieokreślony i gdyby wziął tacierzynski to czy będzie przysługiwać nam kosiniakowe? Czy tylko wtedy gdy ani ja ani ojciec dziecka nie weźmie macierzyńskiego/tacierzyńskiego?

#42 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2017 - 11:26

Witam , jestem osobą bezrobotna, a ojciec dziecka ma umowę na czas nieokreślony i gdyby wziął tacierzynski to czy będzie przysługiwać nam kosiniakowe? Czy tylko wtedy gdy ani ja ani ojciec dziecka nie weźmie macierzyńskiego/tacierzyńskiego?

Jeśli jesteś osobą bezrobotną, to ojcu dziecka nie przysługuje urlop tacierzyński. Urlop taki, to część urlopu macierzyńskiego, której Ty nie wykorzystałaś, a przecież nie możesz wykorzystać, bo Ci nie przysługuje. Może miałaś na myśli urlop ojcowski? Ojcu przysługuje 14 dni urlopu ojcowskiego, a Tobie kosiniakowie w wys. 1000 zł miesięcznie.

#43 Guest_Zdezorientowana

Guest_Zdezorientowana
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2017 - 12:06

No właśnie chodziło mi o te 14 dni bo mamy juz jedno dziecko i juz raz daliśmy się oszukać bo niektórzy twierdzą że urlop tacierzyński to tak jak ojcowski . To jeśli mój mąż weźmie 14 dni ojcowskiego to może sobie spokojnie dobrać do tego ojcowskiego normalny urlop jaki przysługuje mu w pracy ? A i jedno jeszcze pytanie czy ten 1000 zł miesięcznie jest doliczany do dochodu ?

#44 Guest_Bartek

Guest_Bartek
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2017 - 19:14

Dzień dobry,
Jestem osoba pobierającą zasiłek rodzinny. Trafiła mi się możliwość dorobienia, czy mogę wykonywać pracę na umowę cywilnoprawną (umowę o dzieło) podczas trwania zasiłku

#45 Guest_bartel

Guest_bartel
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2017 - 19:16

Oczywiście chodziło o zasiłek rodzicielski.

#46 Guest_Malwina

Guest_Malwina
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2017 - 12:34

Witam mam pytanko
Dostawalam przez 11 miesiecy 1000 zl
Mamy wrzesien ( moje dziecko urodzilo sie 20.09'2016) i na konto dostalam 400 zl kosiankowego , poszlam do Opieki wytlumaczyc dlaczego nie dostalam 1000 to powiedzieli mi ze gdyby dziecko urodzilo sie 1 września to bym dostala cala kwote a tak dostalam za pare dni czy to jest fair ?

#47 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2017 - 12:30

Witam mam pytanko
Dostawalam przez 11 miesiecy 1000 zl
Mamy wrzesien ( moje dziecko urodzilo sie 20.09'2016) i na konto dostalam 400 zl kosiankowego , poszlam do Opieki wytlumaczyc dlaczego nie dostalam 1000 to powiedzieli mi ze gdyby dziecko urodzilo sie 1 września to bym dostala cala kwote a tak dostalam za pare dni czy to jest fair ?

W urzędzie nie wypłaca się pieniędzy według fair, tylko według przepisów.

#48 Guest_pw

Guest_pw
  • Goście

Napisano 14 październik 2017 - 06:38

czy swiadczenie rodzicielskie nalezy sie kobiecie, ktora zwolnila sie z pracy miesiąc po porodzie (nie otrzymala zasilku macierzynskiego z zusu)??

#49 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 październik 2017 - 11:01

czy swiadczenie rodzicielskie nalezy sie kobiecie, ktora zwolnila sie z pracy miesiąc po porodzie (nie otrzymala zasilku macierzynskiego z zusu)??

To zależy - dlaczego zwolniła się z pracy, dlaczego ZUS nie wypłaca zasiłku?Trudno domyślać się.

#50 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 październik 2017 - 07:52

Witam nie prauję ponieważ wychowuje dziecko miepełnosprawne , jestem w ciązy czy po urodzeniu dziecka bedę mogła starać się o zasiłek ,, kosiniakowe " . dodam że nie jestem zarejestrowana w urzedzie pracy i pobieram zasilek z tytułu rezygnacji z zatrudnienia na poczet wychowania dziecka niepełnosprawnego. ale bedąc na takim zasiłku nie przusługuje mi zasiłek wychowawczy prosze o odpowiedz.

#51 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6973 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 28 październik 2017 - 14:48

Zgodie z art. 177 § 3. Kodeksu pracy umowa o pracę zawarta na czas określony albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.
Który masz tydzień ciąży?

#52 Guest_Jadzia

Guest_Jadzia
  • Goście

Napisano 08 listopad 2017 - 20:46

Witam,

Jestem w 24 tygodniu ciąży, nie pracuję, mąż ma pracę na czas nieokreślony, jestem na jego ubezpieczeniu ( czyli nie zarejestrowana w UP ). Jestem jedynie zatrudniona na umowę zlecenie z opłacanymi składkami, ale w wymiarze 8 godzin tygodniowo ( stąd wcześniejsza informacja ,że nie pracuję ) z wypłacaną za to kwotą naprawdę symboliczną. Tą umowę mogę zerwać w każdym momencie. Czy żeby uzyskać kosiniakowe muszę być zarejestrowana w UP? Jeśli tak, to czy jest jakiś termin przed porodem kiedy należy się zarejestrować w UP by otrzymać kosiniakowe ( np. ileś miesięcy być zarejestrowanym w UP )? I rozumiem, że z chwilą ewentualnego zarejestrowania w UP muszę zrezygnować z wspomnianej umowy zlecenie, tak?

Dziękuję z góry za pomoc.

#53 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 listopad 2017 - 11:28

Witam,
Jestem w 24 tygodniu ciąży, nie pracuję, mąż ma pracę na czas nieokreślony, jestem na jego ubezpieczeniu ( czyli nie zarejestrowana w UP ). Jestem jedynie zatrudniona na umowę zlecenie z opłacanymi składkami, ale w wymiarze 8 godzin tygodniowo ( stąd wcześniejsza informacja ,że nie pracuję ) z wypłacaną za to kwotą naprawdę symboliczną. Tą umowę mogę zerwać w każdym momencie. Czy żeby uzyskać kosiniakowe muszę być zarejestrowana w UP? Jeśli tak, to czy jest jakiś termin przed porodem kiedy należy się zarejestrować w UP by otrzymać kosiniakowe ( np. ileś miesięcy być zarejestrowanym w UP )? I rozumiem, że z chwilą ewentualnego zarejestrowania w UP muszę zrezygnować z wspomnianej umowy zlecenie, tak?
Dziękuję z góry za pomoc.

Żeby otrzymać kosiniakowe nie musisz być zarejestrowana w urzędzie pracy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych