Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wiek emerytalny 2017

39 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 luty 2017 - 10:41

Witam.

W sierpniu 2017 roku konczę 60 lat mam 40 lat pracy od kiedy moge przejsc na emeryture wg nowych zasad?

#22 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 luty 2017 - 10:53

Witam.

W sierpniu 2017 roku konczę 60 lat mam 40 lat pracy od kiedy moge przejsc na emeryture wg nowych zasad?

Jeśli jesteś kobietą, to od października tego roku, a jeśli mężczyzną, to po ukończeniu 65 lat życia.

#23 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 10:34

Witam. We wrześniu kończę 61 lat. - 40 lat stażu pracy.Wg reformy "tuskowej" mam przejść na emeryturę w XII 2017. Czy jeśli odejdę już w październiku, mając 61 lat i 1 miesiąc - będzie to dla mnie mniej korzystne niż "doczołgując się " do terminu grudniowego ? Nie chciałabym pracować jeszcze tych 2 miesięcy bo mam już teraz dość.Może ktoś mi wytłumaczyć jak to w praktyce będzie ?

#24 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 12:08

Witam. We wrześniu kończę 61 lat. - 40 lat stażu pracy.Wg reformy "tuskowej" mam przejść na emeryturę w XII 2017. Czy jeśli odejdę już w październiku, mając 61 lat i 1 miesiąc - będzie to dla mnie mniej korzystne niż "doczołgując się " do terminu grudniowego ? Nie chciałabym pracować jeszcze tych 2 miesięcy bo mam już teraz dość.Może ktoś mi wytłumaczyć jak to w praktyce będzie ?

Nie będzie to miało żadnego wpływu na wysokość emerytury.

#25 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 14:09

Nie będzie to miało żadnego wpływu na wysokość emerytury.

Dziękuję za odpowiedź.

#26 Guest_Teresa

Guest_Teresa
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 16:15

Witam. Ja kończę 60 lat 1 marca 2017 r. Wg. poprzedniej reformy powinnam przejść na emeryturę w wieku 61 lat i 5 miesięcy czyli w sierpniu 2018 r. Czy w związku ze zmianami z października 2017 r. nabędę prawo do emerytury w październiku 2017 po jej wejściu w życie czy na starych zasadach? Z góry dziękuję za odpowiedź

#27 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 luty 2017 - 12:51

Witam. Ja kończę 60 lat 1 marca 2017 r. Wg. poprzedniej reformy powinnam przejść na emeryturę w wieku 61 lat i 5 miesięcy czyli w sierpniu 2018 r. Czy w związku ze zmianami z października 2017 r. nabędę prawo do emerytury w październiku 2017 po jej wejściu w życie czy na starych zasadach? Z góry dziękuję za odpowiedź

Nabędziesz prawo od 1 października tego roku.

#28 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 luty 2017 - 07:59

tak.

Chyba dopiero w październiku ? Bo wtedy wchodzi w życie reforma.

#29 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 luty 2017 - 10:28

Chyba dopiero w październiku ? Bo wtedy wchodzi w życie reforma.

Nie masz racji. Kobieta, która ukończyła 60 lat w maju ubiegłego roku, może przejść na emeryturę w tym roku w lipcu. Nie musi czekać do października. Nie udzielaj odpowiedzi, jeśli nie masz pewności.

#30 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12640 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 luty 2017 - 10:40

Nie masz racji. Kobieta, która ukończyła 60 lat w maju ubiegłego roku, może przejść na emeryturę w tym roku w lipcu. Nie musi czekać do października. Nie udzielaj odpowiedzi, jeśli nie masz pewności.

A ty czytasz ze zrozumieniem, czy tak sobie piszesz, bo piszesz?

Zobacz, jest napisane tak : "Ja kończę 60 lat 1 marca 2017 r." To skąd tobie się wzięło "maj ubiegłego roku" i to "nie masz racji"???

#31 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 luty 2017 - 11:07

A ty czytasz ze zrozumieniem, czy tak sobie piszesz, bo piszesz?

Zobacz, jest napisane tak : "Ja kończę 60 lat 1 marca 2017 r." To skąd tobie się wzięło "maj ubiegłego roku" i to "nie masz racji"???

Zosiu/Agnieszko - moja odpowiedź dotyczy zapytania w poście 10 tego wątku, a tam jest

"w maju 2016 r. ukończyłam 60 lat, czy przysługuje mi emerytura w lipcu 2017 r."

Odpowiedziałam- tak, a ktoś poddał w wątpliwość moją odpowiedź. Twoja odpowiedź dotyczy innego postu, a więc nie piszę, bo piszę, tylko wnikliwie odpowiadam na pytania. Mam nadzieję, że sprostujesz swoją wypowiedź.Najlepiej odpowiadając, powoływać się na numer posta lub go cytować, wtedy unikniemy pomyłek.

#32 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12640 postów

Napisano 21 luty 2017 - 11:15

Nie mam zamiaru nic prostować, zacytowałaś kawałek odpowiedzi na post, a nie sam post (mimo, ze napisałaś "Najlepiej odpowiadając, powoływać się na numer posta lub go cytować"), poza tym, kto wraca się do stycznia, na innej stronie wątku?

#33 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 luty 2017 - 11:20

Nie mam zamiaru nic prostować, zacytowałaś kawałek odpowiedzi na post, a nie sam post (mimo, ze napisałaś "Najlepiej odpowiadając, powoływać się na numer posta lub go cytować"), poza tym, kto wraca się do stycznia, na innej stronie wątku?

Ty jednak wróciłaś i jak zwykle wszystko najlepiej wiedząca. Szkoda mi na jałową rozmowę z Tobą.

#34 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12640 postów

Napisano 21 luty 2017 - 11:26

Masz rację "jałowa" dyskusja.

Piszesz o cytowaniu postu, robisz inaczej i jeszcze nawet bronić zdania nie potrafisz.

Nigdzie nie piszę, że wiem najlepiej, za to ty próbujesz nieudolnie wciskać odpowiadając na posty sprzed m-ca.

#35 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 luty 2017 - 11:33

Masz rację "jałowa" dyskusja.

Piszesz o cytowaniu postu, robisz inaczej i jeszcze nawet bronić zdania nie potrafisz.

Nigdzie nie piszę, że wiem najlepiej, za to ty próbujesz nieudolnie wciskać odpowiadając na posty sprzed m-ca.

IDIOTKA

#36 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12640 postów

Napisano 21 luty 2017 - 11:48

IDIOTKA

Miło mismile.png mam na imię Zosiasmile.png

#37 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 luty 2017 - 10:10

skoro najnizsza emerytura i renta to 1000 zl, to w wysokosci 1200 zl emerytura i renta to jak zasilek dla bezrobotnych po 40 latach pracy ,wiec przynajmniej powinno byc zroznicowane do 1500 zl.,bo najwyzsze wynosza chyba 2000 zl, wiec powinno byc 1 - 1000 zl 2- 1500 zl 3 - 2000 zl , bo srednia grupa jest bardzo pokrzywdzona .

#38 Guest_Grażyna

Guest_Grażyna
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2017 - 13:34

w lutym 2017 skończyłam 60 lat, więc w październiku 2017 nabędę prawo do emerytury wg nowych zasad. Jaka będzie wysokość emerytury jeżeli przejdę w październiku 2017(nowe zasady) a jaka jeżeli w lipcu 2018 (stare zasady). Czy dużo stracę idąc wcześniej. Niektórzy mówią, że zyskam. Jak to naprawdę jest? Pozdrawiam. Grazia.

#39 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2017 - 09:36

w lutym 2017 skończyłam 60 lat, więc w październiku 2017 nabędę prawo do emerytury wg nowych zasad. Jaka będzie wysokość emerytury jeżeli przejdę w październiku 2017(nowe zasady) a jaka jeżeli w lipcu 2018 (stare zasady). Czy dużo stracę idąc wcześniej. Niektórzy mówią, że zyskam. Jak to naprawdę jest? Pozdrawiam. Grazia.

Im dłużej pracujesz, tym więcej zyskujesz na wysokości emerytury. Także kwota bazowa, która jest brana pod uwagę przy wyliczaniu emerytury, co rok jest nieco podwyższana. Nie pytaj nas o wysokość emerytury, bo tę oblicza się na podstawie Twoich zarobków z całego okresu pracy, a my ich nie znamy.

#40 Guest_spawacz

Guest_spawacz
  • Goście

Napisano 22 maj 2017 - 22:18

jako spawacz mam pracować do 65 lat ,jest to mozliwe jakbym spawał za biurkiem przecież to jest nisprwaiedliwe ,

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych