Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy będzie łatwiej ściągnąć alimenty?

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670969 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 12:19

Liczba dłużników alimentacyjnych w Polsce jest ogromna, a przepisy prawa niedoskonałe. Skuteczne egzekwowanie alimentów jest praktycznie niemożliwe.

Powrót do artykułu: Czy będzie łatwiej ściągnąć alimenty?

#2 Guest_Alimenty to nie prezenty

Guest_Alimenty to nie prezenty
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2017 - 12:19

Alimenty to nie prezenty alimentytonieprezenty.pl

#3 Guest_maja

Guest_maja
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2017 - 18:12

Więc teraz nie dość że nie będą regulowane to jeszcze w przypadku kary pozbawienia wolności będziemy płacić za ich utrzymanie w wiezieniach. Dlaczego też nikt nie przypatrzy się na problem jakim jest nauka nieodpowiedzialności a co za tym idzie wchodzenia w życie w dorosłe życie osobą które pobierają alimenty pomimo tego że pracują poza granicami na czarno, ,,uczą się " tylko po to aby właśnie to świadczenie otrzymywać (mam na myśli zapisywanie się na do obojętnie jakiej szkoły jakiś kurs aby tylko wykazywać że się uczę. Może Państwo równie ten problem i jakieś logiczne możliwości sprawdzenia tych ,,uczniów " Przepis alimentacyjny jest z roku 64 może czas to zmienić aby młodzi okazywali choć chęci do pracy i nauki ale taki rzeczywiste.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2017 - 22:18

Czyli ja z mężem radzimy sobie, On nie płaci wogóle już z 10 lat znaczy dalej będzie to samo. Robi na czarno za granica i ma wszystko i wszystkich gdzieś !!!!! A syn o niego pyta ?!

#5 Guest_mimi

Guest_mimi
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2017 - 22:29

No nie prezenty ale w tych czasach laptopów, telefonów a to wszystko kosztuje jak wytłumaczyć dla 13 latka ze tato nie płaci ciężko jest naprawdę uwierzcie mi. Wszyscy maja tylko nie ja a mama naprawdę się stara bardzo !!!!!!

#6 Guest_Wiola

Guest_Wiola
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2017 - 18:25

Nie rozumiem: dlaczego w Polsce wsadzaja do więzienia dłużników i my ich utrzymujemy zamiast dać im miotłę i łopatę żeby pracowali i odrabiali dług?Dla wszystkich byłby pożytek.

#7 Guest_alicja

Guest_alicja
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2017 - 23:39

w 90 procentach za rozwody to jetescie wy winne kobitki i wasze matki,w czym problem, ?bylo ratowac rodzine,a z drugiej strony to obydwoje rodzicow ma lozyc na dziecko,ja ze swojej strony powiem utrudnia mi kontakty to tak ma ,nie widze corki to i nie ma alimentow,widze sie z corka to mam zasadzone 5 stowek to wydam to na corke i jeszcze doloze wiecej,nie zabraniajcie kobitki kontaktow to i dzieci wiecej zyskaja i dostana od ojcow,a nie chronicie sie adwokatami itd i cudujecie,to jest wasza wina ,facet by dal jak byscie nie utrudnialy kontaktow idt,pozdrawiam

#8 Guest_Kolo

Guest_Kolo
  • Goście

Napisano 12 marzec 2017 - 13:39

Utrudnienie kontaktów z dzieckiem i dzieląca więź , wszystko wina matek , które chcą się mścić na drugim rodzicu,

#9 Guest_gustaw

Guest_gustaw
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2017 - 20:33

Witajcie
A ja płace alimenty a i tak komornik wszedł na konto i zabrał 15.000 których na koncie niebyło niby na zaległe alimenty wziął sobie kredyt na mój koszt ....
Nawet policja przy złożeniu wniosku o wyłudzenie umywa ręce bo komornik ma większe prawa.....
Macie Pomysł?
gustaw_gustaw@interia.pl
Pozdrawiam

#10 Guest_anulek

Guest_anulek
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2017 - 16:03

w przypadku nie platnosci przez piec lat jak sytuacja bedzie wygladac?

#11 Guest_anulek

Guest_anulek
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2017 - 16:04

w przypadku nie platnosci przez piec lat jak sytuacja bedzie wygladac?

dodam ze fundusz alimentacyjny placi i ma tez zasadzonego komornika

#12 Guest_mirella

Guest_mirella
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2017 - 10:01

w 90 procentach za rozwody to jetescie wy winne kobitki i wasze matki,w czym problem, ?bylo ratowac rodzine,a z drugiej strony to obydwoje rodzicow ma lozyc na dziecko,ja ze swojej strony powiem utrudnia mi kontakty to tak ma ,nie widze corki to i nie ma alimentow,widze sie z corka to mam zasadzone 5 stowek to wydam to na corke i jeszcze doloze wiecej,nie zabraniajcie kobitki kontaktow to i dzieci wiecej zyskaja i dostana od ojcow,a nie chronicie sie adwokatami itd i cudujecie,to jest wasza wina ,facet by dal jak byscie nie utrudnialy kontaktow idt,pozdrawiam

facet nie placi bo nie ma ochoty nie odwiedza syna od 1,5roku. jak chcialam ratowac rodzine to pil i bil i ukrywal ze ma dlugi o to bylo fair??? moze nie wszyscy do jednego wora ?? "WY" wcale nie jestescie swieci to bylo ratowac swoja rodzine jak taki pokrzywdzony sie czujesz!!!!

#13 Guest_mariola

Guest_mariola
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2017 - 10:02

Utrudnienie kontaktów z dzieckiem i dzieląca więź , wszystko wina matek , które chcą się mścić na drugim rodzicu,

a ojciec to swiety ? a moze troche zaineresowania dzieckiem i proba dogadania sie ? a nie tylko matke obwiniac wina zawsze lezy po OBU stronach

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych