Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto ma obowiązek odśnieżać i sprzątać chodniki?

wróć do serwisu Sektor Publiczny 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 32527 postów

Napisano 23 grudzień 2016 - 10:21

Co roku zimą na osiedlu, przez które muszę przejść, idąc do pracy, nie ma komu sprzątać. Chodnik jest śliski, a w miejscu przeznaczonym do parkowania zalegają zwały odgarniętego śniegu. Zastanawiam się, kto powinien dbać o porządek, gdyż parter budynku zajęty jest przez butiki i inne sklepy oraz restauracje. Gdy spytałam w sklepie, dlaczego nie sprzątają, odpowiedzieli, że za chodnik nie odpowiadają i odesłali mnie do zarządcy bloku – żali się pani Krystyna

Powrót do artykułu: Kto ma obowiązek odśnieżać i sprzątać chodniki?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2016 - 10:21

Interesujące. Ale chyba nie do końca w artykule znajduje się odpowiedź na wątpliwość... Tzn jest, ale diabeł znów tkwi w szczegółach, bo wygląda na to, że opisanej sytuacji chodnik został odśnieżony poprzez zepchnięcie zwałów śniegu na część parkingową. Do kogo się zgłosić z "pretensją" jeśli zwały śniegu na miejscach do parkowania mogą pochodzić zarówno z odśnieżania wykonanego przez osobę odpowiedzialną za odśnieżenie chodnika jak i osobę odpowiedzialną za odśnieżenie parkingu. Obawiam się że tu biedny obywatel znów natrafi na problem, bo raczej nikt się dobrowolnie nie przyzna do przesuwania śniegu na stronę drugiego :) Ostatnio, niezwykle często okazuje się, że przepisy są i to dość jasne, ale to ludzie ludziom WILKIEM :(

#3 tomekmorawski1987

tomekmorawski1987

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 11 styczeń 2017 - 11:25

Przy domach - mieszkańcy. Poza terenem zamieszkania - gmina. Tak myślę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych