Skocz do zawartości

Zdjęcie

udostępnienie danych pracownika

ochrona danych osobowych

wróć do serwisu Kadry 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 05 lipiec 2012 - 07:18

witam,
Mam pytanie do osób na co dzień borykających się z ustawą o ochronie danych osobowych - znajomy został "zalany" przez mieszkańca piętro wyżej, ponieważ nie może nijak porozumieć się właścicielem mieszkania-winowajcy, dlatego postanowił skierować sprawę na drogę sądową. I zadał mi dziś takie oto pyt. - czy jeśli zwróci się do spółdzielni mieszkaniowej, do której należy blok w którym mieszka, a prośbą o podanie danych osobowych - i adresów pracowników, którzy byli obecni u niego w mieszkaniu po zgłoszeniu zalania - to czy spółdzielnia może mu te dane udostępnić? czy też są one chronione ustawą?

będę wdzięczna za pomoc Dołączona grafika przyznam, że ochrona danych to nie jest moja mocna strona Dołączona grafika i nie bardzo wiedziałam co mu odp.

z góry baaaardzo serdecznie dziękuję :-)

#2 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 05 lipiec 2012 - 07:48

imię, nazwisko i stanowisko - myślę, że powinien uzyskać (to są zdaje się tzw. "dane służbowe"), ale adresu chyba już nie, prawda? (przynajmniej ja bym nie udzieliła takiej inf., nie jestem tylko pewna czy słusznie...)Dołączona grafika

#3 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 05 lipiec 2012 - 08:03

tak, dane ograniczą sie do imion, nazwisk i stanowisk pracowników, adresem będzie zakład pracy (tu: spółdzielnia).
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#4 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 05 lipiec 2012 - 09:08

dzięki doriss, tak też powiedziałam znajomemu... (sama bym tak zrobiła gdyby to do mojej firmy ktoś zgłosił się z takim zapytaniem...),, ale pewna nie byłam :)pozdrawiam

#5 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 05 lipiec 2012 - 09:17

Dołączona grafika
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#6 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 05 lipiec 2012 - 09:26

moim zdaniem nie ma żadnych przeszkód ,aby spółdzielnia podała nazwiska i stanowiska osób ,które w ramach swoich obowiązków służbowych wyceniały szkody po zalaniu w mieszkaniu twojego znajomego.

#7 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 05 lipiec 2012 - 09:46

~ida - ale adresów domowych pracowników, już nie, prawda? :)

#8 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 05 lipiec 2012 - 09:50

dokładnie, bo to nie ma żadnego związku z ich pracą

#9 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1150 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk.

Napisano 05 lipiec 2012 - 10:39

Z ustawy o ochronie danych:Przetwarzanie danych jest dopuszczalne wtedy, gdy:1. osoba, której dane dotyczą, wyrazi na to zgodę2. jest to niezbędne dla (...) spełnienia obowiązku wynikającego z przepisu prawai tak dalej.Pamiętam ze szkolenia, że nie ma przeszkód w upublicznianiu imion i nazwisk oraz stanowisk pracowników wraz z numerem telefonu służbowego i adresem email. Lecz adres zamieszkania pracownika jest jego prywatną sprawą.Wydaje mi się, że kiedy sprawa trafi do sądu a pracownicy zostaną powołani na świadków to sąd będzie pisał do pracodawcy. na jego adres :)

#10 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 05 lipiec 2012 - 11:08

dzięki Dziewczyny :-) jak zwykle - niezawodne :)

#11 kadrowiec

kadrowiec

księgowy, kadrowy i inspektor BHP

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1118 postów

Napisano 05 lipiec 2012 - 19:35

Znajomy sądzi się z mieszkańcem który go zalał czy z pracownikami firmy ? To po co mu ich adresy ?

#12 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 06 lipiec 2012 - 06:38

oczywiście że z mieszkańcem (i jeszcze się "nie sądzi", to ostateczność, na razie próbuje się najnormalniej w świecie dogadać), pracownicy sp-ni występowali by w roli świadków - byli na oględzinach zalanego mieszkania.

#13 pcspec

pcspec

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 08 sierpień 2012 - 19:10

Z ustawy o ochronie danych:
Przetwarzanie danych jest dopuszczalne wtedy, gdy:
1. osoba, której dane dotyczą, wyrazi na to zgodę
2. jest to niezbędne dla (...) spełnienia obowiązku wynikającego z przepisu prawa

tak, ale tym razem będzie to pkt 5:

jest to niezbędne dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez administratorów danych albo odbiorców danych, a przetwarzanie nie narusza praw i wolności osoby, której dane dotyczą.

http://www.proinfosec.pl

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ochrona danych osobowych

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych