Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sufit podwieszany czy napinany?

sufit podwieszany remont napinany

73 odpowiedzi w tym temacie

#21 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 299 postów

Napisano 15 marzec 2017 - 21:30

Nie wiem nawet co to sufit napinany. Najczęściej spotykam się z podwieszanym i taki też mam u siebie.

________

http://forum.sukienkispodnice.pl

#22 Razik

Razik

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 14:41

Małym firmom też warto dać szansę czasami, ale faktycznie jakoś tak pewniej jak się wybierze coś z dłuższym stażem i większą rozpoznawalnością. Ja korzystałem swego czasu z DPS i sobie chwalę. Przede wszystkim przez tempo, bo mieli naprawdę dobre. Pięć pomieszczeń zrobili w trzy dni robocze.

#23 Guest_bondi

Guest_bondi
  • Goście

Napisano 17 marzec 2017 - 09:27

Trzy dni to ja robiłem kartongipsy w dwóch pokojach ze szwagrem parę lat temu, niezłe tempo. Ale ta ekipa to pewnie z czterech pięciu chłopa to się nie ma co dziwić

#24 Razik

Razik

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 24 marzec 2017 - 10:09

U mnie akurat były trzy osoby. Ale tez przy takich rozmiarach pomieszczeń nie było sensu, żeby przychodziło ich więcej. W sumie tylko salon był trochę bardziej rozległy, ale też zrobili w trzech. 

#25 Guest_Pigritia

Guest_Pigritia
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2017 - 13:53

Czy mógłby ktoś pokazać mi jak wyglądają realizacje z sufitem napinanym? Najbardziej interesuję mnie takie w mieszkaniach, kuchniach, łazienkach, sypialniach. Bo często na stronach firmy mają zdjęcia z hoteli, basenów czy innych wystaw, a to mnie nie bardzo interesuje.

#26 ossolinsky

ossolinsky

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 13:10

Zajrzyj sobie na http://sufitowo.pl. Masz tam linki do różnych podstron pokazujących typowo zdjęcia zrobionych sufitów. Moja ulubiona jest chyba ta - dużo światła, ale bez jakichś udziwnień: 

sufit_napinany_mieszkanie_11.jpg

#27 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 549 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 11:29

Moim zdaniem lepszy podwieszany. Większość osób decyduje się właśnie na taki.

#28 Guest_Ertec

Guest_Ertec
  • Goście

Napisano 09 maj 2017 - 09:47

To, że większość nie oznacza, że są lepsze. Podwieszane sa na pewno prostsze w montazu ale nie ma też tylu fajnych możliwości jeśli chodzi o dobór kolorów czy dla zaawansowanych - kształtów. Podświetlenia takiego fajnego też nie zrobisz w podwieszanym suficie, bo możesz co najwyżej zamontować światła w gzymsach (strasznie wyświechtany pomysł) albo zrobić punkty świetlne. 

#29 Guest_marekkk

Guest_marekkk
  • Goście

Napisano 11 maj 2017 - 15:20

Sufity w wariancie napinanym bardzo fachowo robi Wkwadrat w Warszawie. Telefon do biura jest na wkwadrat.com.pl. Już przy wielu inwestycjach korzystałem z ich usług i jeszcze się nie zawiodłem. Prowadzę biuro architekta a że takie rozwiązania sufitowe są teraz bardzo popularne to sporo klientów właśnie takie projekty zamawia. Mają terminowe i rzetelne podejście, jeśli są jakieś uwagi co do mojego projektu czy wątpliwości to mnie o tym informują i wszystko jest wyjaśniane.

#30 Guest_Francik

Guest_Francik
  • Goście

Napisano 15 maj 2017 - 10:16

Napinane w ogóle da się samemu zamontować bez przeszkolenia? Bo podwiezsane bez problemu, ale w napinanych są jakieś specjalne profile czy coś takiego...

#31 Guest_Ertec

Guest_Ertec
  • Goście

Napisano 18 maj 2017 - 13:34

Taki prosty, kwadratowy sufit pewnie że się da. Profile jak profile, montujesz je normalnie do ściany, później zaczynają się schody, bo potrzeba harpuna, czyli specjalnego narzędzia, którym montujesz powłokę w profilach. Zaczynasz od rogów, a potem robisz coraz mniejsze odstępy. W internecie jest sporo filmów instruktażowych, przeczytaj sobie wpis o samodzielnym montażu na blogu DPS

#32 Katarzyna Duda

Katarzyna Duda

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 12:02

Witam, miesąic temu kończyłam budowę domu i zdecydowałam się na sufity Intezo w całym domu. Wybrałam tę firmę bo znajomi którzy wcześniej montowali sufity napinane innych firm narzekali na słaby montaż  ,pomarszczony materiał i nie przyjemny zapach po montażu. Z tego co się dowiedziałam to firma Intezo sprzedaje swoje sufity już ponad 10 lat, a reszta producentów to nowicjusze.Szybko, sprawnie ,bardzo czysto.Dobra cena . Polecam Intezo.Katarzyna

#33 Guest_motorman

Guest_motorman
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2017 - 14:58

Racja ale mimo to polecam jednak montaż powierzyć profesjonalistom. Łatwo samemu coś spieprzyć a wtedy nikt nie uzna gwrancji. Jak nie chcesz ryzykować a za to chcesz mieć dobrze zrobiony sufit, to lepiej zostawić to im. Poza tym zdaje się że do montażu potrzebna jest choćby nagrzewnica gazowa, której raczej nie masz w skrzynce z narzedziami

#34 Guest_Francik

Guest_Francik
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2017 - 09:26

Dzięki za pomoc w takim razie raczej skorzystam z montażu firmy. O ile w ogóle zdecyuję sie na sufity napinane, bo nie wiem jeszcze którą firmę wybrać.

#35 Guest_Polifemiusz

Guest_Polifemiusz
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2017 - 15:32

Najlepiej będzie jak powiesz skąd jesteś. Lepiej zamawiać gdzieś w pobliżu na wypadek jakichś nieprzewidzianych problemów.

#36 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 549 postów

Napisano 12 lipiec 2017 - 13:21

A to na pewno. Jak napinany jednak - to tylko z ekipą.

#37 Guest_Francik

Guest_Francik
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2017 - 14:25

Mieszkam na obrzeżach Katowic, z tego co się wstępnie orientowałem to jest tu parę takich firm, na przykład DPS albo Mirror Group. Któraś z tych jest warta uwagi? 

#38 Guest_Delven

Guest_Delven
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2017 - 14:00

Plusem Mirrora jest na pewno cennik na stronie, ale warto się dopytać jak to wygląda w DPSie, bo z tego co się orientuję ich powłoki są lepszej jakości. Bazują na materiałach Renolit a to porządna europejska firma

#39 Guest_Tadeusz

Guest_Tadeusz
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2017 - 13:55

Widziałem realizacje kilku firm i jeśli chodzi o jakość folii to jest ona porównywalna. Jak ktoś widział jakiś sufit gdzie folia ewidentnie jest złej jakości chętnie bym zobaczył jak to wygląda. Technologia idzie do przodu i jakość sufitów napinanych jest coraz wyższa. 

#40 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 729 postów

Napisano 09 sierpień 2017 - 10:27

Chyba lepsze są sufity podwieszane. I można je wykonać samodzielnie.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sufit, podwieszany, remont, napinany

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych